Udana inauguracja rundy wiosennej IV-ligowych rozgrywek w wykonaniu Warty Międzychód! KKS Kalisz poległ na stadiony przy ulicy sportowej!

Lepszego rozpoczęcia rundy wiosennej nie mogli sobie wyobrazić piłkarze międzychodzkiej Warty. W sobotę na własnym stadionie zespół prowadzony przez Tomasza Leszczyńskiego pokonał drugi zespół KKS Kalisz Warta Międzychód - materiały klubowe

W minioną sobotę Warta Międzychód zainaugurowała rozgrywki rundy wiosennej IV ligi Wielkopolskiej. Zespół prowadzony przez Tomasza Leszczyńskiego na własnym stadionie podejmował drugi zespół KKS'u Kalisz.

W drużynie Warty nie doszło do zbyt wielu zmian kadrowych. Do składu dołączył 18 letni Kacper Magdzińki, który w swojej karierze reprezentował Arkę Gdynia oraz Unię Swarzędz. Zapewne będzie on sporym wzmocnieniem drużyny, a swoim doświadczeniem wniesie sporo świeżości do zespołu. "Ubytkiem" w składzie będzie brak Czerninienki, który wrócił do swojej ojczyzny - Ukrainy oraz Czarneckiego, który wcześniej zawiesił grę.

W rozgrywkach rundy wiosennej zawodnicy trenera Leszczyńskiego występują w grupie Mistrzowskiej. Oznacza to pewne utrzymanie w IV-ligowych rozgrywkach i walkę o najwyższy cel, jakim jest awans do III ligi.

Spotkanie rozpoczęło się planowo o godzinie 13:00. Niestety, przez obowiązujące obostrzenia bez udziału Kibiców. Wynik spotkania już w trzeciej minucie meczu otworzył Kamil Matysiak, wyprowadzając gości na jednobramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach gra była bardzo wyrównana. Kilka przyjemnych dla oka akcji rozegrały w kolejnych minutach oba zespoły. W 31' minucie Krzysztof Kulczak celnym strzałem umieścił piłkę w bramce gości, doprowadzając do remisu 1:1. Minutę później niezastąpiony Jędrzej Drame po składnej akcji ponownie ograł bramkarza drużyny z Kalisza wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:1.

Do końca meczu obie drużyny przeprowadziły jeszcze kilka akcji, które mogły skończyć się podwyższeniem wyniku. Żadna z nich jednak nie okazała się skuteczna.

Spotkanie do zakończyło się pierwszą wygraną Warciarzy w rundzie wiosennej sezonu ligowe 2020/2021