Udany występ na XXI Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu mają za sobą międzychodzkie Wilki! Aż 11 medali przyjechało do naszego miasta!

Aż 11 medali przyjechało po weekendowych Mistrzostwach Polski do Międzychodu! Zdobyły je oczywiście Wilki Międzychód, które mają za sobą bardzo udane zawody w armwrestlingu Wilki Międzychód

W miniony weekend odbyły się XXI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu. Tym razem rywalizacja toczyła się pod tytułem „Opanuj Gniew 2021”. Na mistrzostwach nie zabrakło także przedstawicieli z nasze powiatu – reprezentowała nas drużyna międzychodzkich Wilków!
Zawody podzielone zostały na dwa dni zaciętej i emocjonującej rywalizacji.
Pierwszego dnia zawodów Wilki zdobyły aż 6 medali w kategoriach na prawą rękę. I tak:

1) Dawid Łapa zdobył Złoty medal w kategorii OPEN Niepełnosprawnych
2) Dawid Łapa zdobył złoto w kategorii niepełnosprawnych do 80 kg
3) Tomasz Wesołowski wywalczył złoty medal w kategorii niepełnosprawnych na wózkach
4) Robert Puwałowski zdobył złoty medal w kategorii GM (grandmasters) do 86 kg
5) Łukasz Rachowka wywalczył srebro w kategorii niepełnosprawnych do 80 kg
6) Marcin Guśniowski zdobył brązowy medal w kategorii +95 kg niepełnosprawnych.

Podczas drugiego dnia Mistrzostw Polski w Armwrestlingu rywalizacja przeniosła się na lewą rękę. W nim międzychodzkie Wilki również nie zawiodły i zdobyły pokaźną kolekcję medali:

1) Dawid Łapa zdobył złoty medal w kategorii Open Junior niepełnosprawnych
2) Dawid Łapa wywalczył złoty medal w kategorii niepełnosprawnych do 80 kg
3) Łukasz Świątek zdobył srebrny medal w kategorii Senior do 95 kg
4) Tomasz Wesołowski wywalczył złoto w kategorii niepełnosprawni na wózkach
5) Łukasz Rachowka wywalczył brązowy medal w kategorii niepełnosprawnych do 80 kg
6) Waldemar Poloski zdobył srebro w kategorii Masters do 105 kg
7) Robert Puwałowski wywalczył srebrny medal w kategorii Masters do 85 kg

Ale to wciąż mało!
Drużyna UKS Wilki Międzychód ostatecznie zajęła I miejsce i zdobyła puchar w kategorii niepełnosprawnych!

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować zawodnikom i trenerom jak i życzyć powodzenia w kolejnych zawodach!