UKS MIKST Międzychód - Sobota na koszykarskich parkietach

UKS MIKST Międzychód ograł Wartę Śrem
UKS MIKST Międzychód ograł Wartę Śrem UKS MIKST Międzychód
Dwa zespoły UKS MIKST Międzychód rozegrały w sobotę swoje spotkania ligowe. Lepiej spisała się drużyna w kategorii U16, która ograła rywali ze Śremu

Sobota obfitowała w koszykarskie emocje. Poza daniem głównym i spotkaniem Sokoła z Rawią najbardziej zagorzali kibice i rodzice mogli podziwiać w akcji dwa młodzieżowe zespoły UKS MIKST Międzychód.

Już o godzinie 9:00 na parkiet wybiegli koszykarze występujący w Wielkopolskiej Lidze Minikoszykówki UKS MIKST Międzychód podejmował Koronę Zakrzewo. Po oszałamiającym zwycięstwie w Tarnowie Podgórnym tym razem podopieczni Sebastiana Cejby spisali się słabiej. Punktów było jak na lekarstwo. W całej pierwszej połowie gospodarze zdobyli zaledwie 7 oczek. Korona rzuciła w tym czasie 15 punktów. W drugiej części spotkania UKS MIKST Międzychód spisał się już nieco lepiej. Strat z pierwszych dwóch kwart nie udało się jednak odrobić i ostatecznie Korona wygrała 24:32.

UKS MIKST Międzychód - Korona Zakrzewo 24:32
(4:7, 3:8, 4:6, 13:11)

Punkty: Łomozik - 9, Majewski - 7 , Cessa - 4 , Wojcieszak - 2, Tomaszewski - 2, Krzyżański - 0, Majorek - 0, Michalowski - 0, Loba - 0, Banach - 0, Kuca - 0, Bartkowiak - 0

Po zakończeniu starcia najmłodszej grupy UKS MIKST Międzychód na parkiet wybiegł zespół kadetów, występujących w Wielkopolskiej Lidze Koszykówki U16. Przeciwnikiem była Warta Śrem. Pierwsza odsłona nie zapowiadała końcowego sukcesu gospodarzy (10:12). W drugiej odsłonie miejscowi spisali się już dużo lepiej i ograli rywali 20:7. UKS MIKST Międzychód kontrolował wydarzenia na parkiecie w trzeciej kwarcie, a w czwartej dołożył do prowadzenia kolejne punkty. Ostatecznie gospodarze ograli rywali 63:49. Tradycyjnie zespół został poprowadzony do zwycięstwa przez Patryka Kucę. Na wielkie słowa uznania zasługuje także Maciej Smarzy, który aż pięćiokrotnie trafił za trzy!

UKS MIKST Międzychód - Warta Śrem 63:49
(10:12, 20:7, 16:18, 17:11)

Punkty: Kuca - 19 pkt, Smarzy - 15, Nowak - 11, Talarek - 10, Sobczak - 6, Semkło - 2, Basiński - 0, Wojciechowski - 0, Herot - 0, Jurek - 0, Olejniczak - 0, Łapa - 0