Warta Międzychód przegrywa pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej - Lubuszanin Trzcianka wyjeżdża z kompletem punktów

Warta Międzychód ulega Lubuszaninowi Trzcianka 2:5 (7 maja 2018).
Warta Międzychód ulega Lubuszaninowi Trzcianka 2:5 (7 maja 2018). Patryk Ratajczak
Warta Międzychód przegrywa pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej. Po znakomitej pierwszej połowie międzychodzian, w drugiej inicjatywę na boisku przejął Lubuszanin Trzcianka.

Zespół Warty Międzychód po 11 meczach bez porażki (ostatnia miała miejsce w XIV kolejce - 28.10.2017 u siebie z Unią Swarzędz 0:2), musiał przełknąć w końcu gorycz porażki. Mimo tej przegranej podopieczni trenera Niewiadomskiego zapewnili sobie już wcześniej grę w nowej IV-lidze w sezonie 2018/19.

Pierwsza połowa meczu, nie zapowiadała niczego, co by wróżyło porażkę zespołu Warty. Międzychodzcy piłkarze grali bardzo dobrze w ofensywie, czego dowodem były dwie szybkie bramki. Kiedy wydawało się, że trzeci gol będzie tylko kwestią czasu, w 43' min. Błażej Nowak "wpada" w pole karne Warty, strzela obok bramkarza i było już 2:1. Ten gol podziałał mobilizująco na rywali, bo drugą część meczu zaczęli o wiele lepiej, niż gospodarze, którzy przez kolejne 15 min nie zdołali przeprowadzić składnych akcji ofensywnych. Goście zaś stwarzali co chwilę okazję bramkowe. Duet Wicher-Nowak byli tego dnia na tyle skuteczny, że pierwsze zwycięstwo gości w Miedzychodzie od 4 lat stało sie faktem i to w stosunku 2:5.

Prognoza pogody dla Wielkopolski na poniedziałek (7 maja)

źródło: TVN Meteo/x-news.pl.