Warta Międzychód - Sokół Pniewy 2:0. Zasłużone zwycięstwo z rywalem zza miedzy

Warta Międzychód pokonała na swoim terenie Sokoła Pniewy i zajmuje trzecie miejsce w tabeli

Warta Międzychód w ramach 22 kolejki podejmowała na swoim terenie Sokoła Pniewy. Spotkania pomiędzy tymi drużynami od zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem, zatem nic dziwnego, że i tym razem trybuny przy ul. Langowicza wypełniły się po brzegi.

W pierwszych minutach meczu to goście atakowali nieco groźniej. Dobre interwencje bramkarza Warty, Konrada Galusa, zapobiegły jednak utracie gola. Wraz z biegiem czasu gospodarze przejęli inicjatywę i spychali rywali do obrony. Jeszcze w pierwszej połowie Warta mogła prowadzić, jednak w kilku sytuacjach zabrakło nieco szczęścia i skuteczności pod bramką Sokoła. W ciągu pierwszych 45 minut kibice w Międzychodzie nie doczekali się bramek.

Sprawdź >>> Serwis specjalny kibiców piłki nożnej

Po zmianie stron Warta dalej dążyła do zwycięstwa. Pierwsza bramka wisiała w powietrzu. Gospodarze dopięli wreszcie swego w 76 minucie. Dobrze rozegrana piłka trafiła pod nogi Bartosza Nowaka, który z bliska wpakował ją do siatki. Kilka minut później było już 2:0. Ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adam Jenek. Warta Międzychód pokonała ostatecznie Sokoła Pniewy różnicą dwóch bramek i zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli IV ligi.