Warta Międzychód - Sokół Pniewy 3:0. Zasłużone zwycięstwo z rywalem zza miedzy [GALERIA]

Znakomita postawa Warty Międzychód od pierwszej do ostatniej minuty spotkania zaowocowała pewną wygraną z Sokołem Pniewy

Warta Międzychód rozpoczęła środową potyczkę z jasnym celem - zdobyć trzy punkty. Choć w składzie zabrakło kilku podstawowych zawodników, to gospodarze szybko przejęli inicjatywę, której nie oddali do końca spotkania. Pierwsza bramka dla Warty padła w 27. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Szymona Nabzdyka na bramkę zamienił Jakub Nabzdyk. To kolejny gol wypracowany przez braterski duet w ostatnim czasie. Miejscowi w pierwszej połowie zdominowali całkowicie zawodników z Pniew, ale, pomimo masy znakomitych okazji, nie potrafili udokumentować tego większą ilością bramek. Do przerwy Warta prowadziła 1:0.

W drugiej części gry międzychodzianie dalej prezentowali spokojny, ułożony futbol. Po kilkunastu minutach pojawiły się pierwsze okazje bramkowe. W 57. minucie Bartosz Nowak zamiast do bramki, trafił w słupek. Dwie minuty później po faulu na Kamilu Sabiłło sędzia podyktował rzut karny dla Warty. Niestety, bramkarz Sokoła, poseł Jakub Rutnicki, przechytrzył egzekutora jedenastki - Szymona Nabzdyka i dalej mieliśmy 1:0. Wreszcie defensywa gości musiała jednak ponownie skapitulować pod naporem gospodarzy. W 67. minucie Kamil Sabiłło wyłuskał piłkę niepewnemu obrońcy Sokoła, pognał z nią w stronę bramki i posłał w kierunku Jakuba Rutnickiego prawdziwą bombę. Bramkarz z Pniew jakimś cudem obronił ten strzał, ale wobec dobitki Bartosza Nowaka był już bezradny. Sześć minut później po koronkowej akcji Warty padł trzeci gol. Patryk Smolarek przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym wymienił z Bartoszem Nowakiem podanie na jeden kontakt i stanął oko w oko z pniewskim golkiperem. Wychowanek Warty wykorzystał tę sytuację i ustalił wynik na poziomie 3:0. Goście zagrozili bramce Konrada Galusa w zasadzie tylko raz, po strzale głową w 86. minucie.

Warta Międzychód odniosła pewne, niemal podręcznikowe zwycięstwo z Sokołem Pniewy i wciąż pozostaje na pozycji wicelidera IV ligi.