Warta Sieraków - Patria Buk 5:1. Pewne i zasłużone zwycięstwo na własnym terenie [GALERIA]

Leszek Furmann
Sierakowscy piłkarze w bardzo dobrym stylu pokonali Patrię Buk. Dla podopiecznych Krzysztofa Pierzyńskiego było to trzecie z rzędu wysokie zwycięstwo. W trzech ostatnich meczach zdobyli oni aż 17 bramek!

Warta Sieraków w ostatnich dwóch latach dobrze radziła sobie w meczach z Patrią Buk na własnym terenie. Tym razem nie było inaczej.

Pierwsza połowa
Początek spotkania nie zapowiadał, że niedzielna potyczka będzie dla sierakowian spacerkiem. Jako pierwsi do ataku ruszyli bowiem goście. W 15. minucie Wartę uratowała poprzeczka. Osiem minut później goście wyszli na prowadzenie. Zawodnicy Patrii przeprowadzili ładną akcję, zwieńczoną celnym strzałem z kilkunastu metrów. Na szczęście piłkarze z Sierakowa dość szybko wzięli sprawy w swoje ręce. Już w 26. minucie Łukasz Brzuska ładnie uderzył z rzutu wolnego, ale bramkarza z Buku uratował słupek. Chwilę później gospodarze dopięli jednak swego. Gol wyrównujący padł po strzale głową Marcina Kosberga. Warta poszła za ciosem. W 38. minucie Łukasz Brzuska przeprowadził znakomitą indywidualną akcję. Lider sierakowskiego teamu prowadził piłkę wzdłuż pola karnego, a następnie oddał mocny, kontrujący strzał w przeciwległy róg i zmienił wynik na 2:1. Tuż przed przerwą Łukasz Brzuska ponownie ucieszył kibiców Warty. Tym razem wykorzystał znakomite podanie Rafała Szaja i dał Warcie dwubramkowe prowadzenie. Choć gospodarze nie zdominowali zupełnie widowiska, to byli zabójczo skuteczni i zasłużenie prowadzili po pierwszej części gry 3:1.

Druga połowa
Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Dalej stroną przeważającą była Warta, choć Patria od czasu do czasu wyprowadzała groźne kontry. W 70. minucie gospodarze ostatecznie rozwiali wszelkie wątpliwości. Po centrze Łukasza Brzuski piłkę na jedenastym metrze przyjął Marcin Kosberg i niczym rasowy napastnik, ze stoickim spokojem skierował ją do siatki. W 82. minucie miejscowi dobili gości, wbijając im piątą bramkę. Po indywidualnej akcji hattricka skompletował Łukasz Brzuska. Warta Sieraków pokonała ostatecznie Patrię Buk 5:1.

Sytuacja w tabeli
Warta zajmuje obecnie czwarte miejsce w stawce. Do liderującego beniaminka, Orkanu Konarzewo, traci tylko trzy oczka. Tak dobrą sytuację w tabeli piłkarze Krzysztofa Pierzyńskiego zawdzięczają bardzo dobrej postawie w trzech ostatnich spotkaniach, w których pewnie zgarnęła komplet punktów.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio