Włamanie do apteki w Sierakowie. Policja prosi o pomoc mieszkańców

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Złodzieje ukradli tylko pieniądze. Leków nie ruszyli, tylko pozrzucali z półek
Złodzieje ukradli tylko pieniądze. Leków nie ruszyli, tylko pozrzucali z półek Archiwum prywatne
W nocy z czwartku na piątek, z 15 na 16 lipca nieznani sprawcy włamali się do apteki przy ulicy Poznańskiej w Sierakowie. Co ciekawe, zginęły tylko pieniądze. Złodziei nie zainteresowały żadne leki.

Sprawę badają kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie:

-Ustaliliśmy, że w nocy doszło do włamania do apteki. Złodzieje dokonali kradzieży pieniędzy. Policja prosi świadków zdarzenia o kontakt – najlepiej dzwoniąc bezpośrednio do międzychodzkiej komendy – 47 773 62 11

– mówi nam oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie starsza sierżant Justyna Rybczyńska.

Jak dodaje, policjanci zabezpieczyli już monitoring wewnętrzny apteki, będą również sprawdzać kamery monitoringu miejskiego.

Do zdarzenia doszło około godziny 3 w nocy. Może wówczas – mimo że jest to mało spacerowa pora – ktoś z mieszkańców widział podejrzanie zachowującą się osobę bądź osoby, które „kręciły się” w okolicach apteki przy ulicy Poznańskiej, być może był tam zaparkowany jakiś samochód, który rzucał się w oczy?

Jeśli ktoś z naszych czytelników coś kojarzy, proszony jest o kontakt z policją.

Tymczasem z naszą redakcją skontaktował się właściciel apteki. Jak nam powiedział, wiele wskazuje na to, że złodzieje którzy weszli do apteki – dokładnie wiedzieli czego szukają. Nie interesowały ich żadne leki czy medykamenty, szli prosto do miejsca, w którym znajdował się sejf. Niewykluczone, że wiedziały gdzie i czego szukać. W sumie ich łupem padło kilkanaście tysięcy złotych.

Włamania do aptek nie zdarzają się często, jednak do nich dochodzi. Właściciel okradzionej w piątkową noc placówki powiedział nam, że słyszał o podobnych przypadkach w innych częściach województwa wielkopolskiego.

O finale sprawy poinformujemy.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie