Wtorek - na naszym terenie - w ogniu. Strażacy mają pełne ręce roboty [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Kilka dni temu pisaliśmy o bezpieczeństwie podczas żniw, wskazywaliśmy na co rolnicy powinni zwracać uwagę, by zapobiegać groźnym sytuacjom. Niestety do tych dochodzi. Szczególnie we wtorek nastąpiła spora intensyfikacja zdarzeń.

Już po godzinie 11 strażacy z Podrzewia, Szamotuł, Otorowa, Sękowa, Kaźmierza, Bytynia i Sokolnik zostali wysłani do pożaru zboża na pniu w miejscowości Pólko. I choć kłęby gęstego dymu było widać z daleka, pożar szybko udało się opanować.

Dodatkowo wracający z tego zdarzenia ochotnicy z Podrzewia najechali na zdarzenie drogowe. Na K92 w tył auta osobowego najechał ciągnik rolniczy. Nikomu nic się nie stało, jednak część drogi została zablokowana - zarówno przez rozbite pojazdy, jak i zboże, które wysypało się z przyczepy ciągnika rolniczego.

Mniej więcej w tym samym czasie strażaków z Pniew wysłano do pomocy przy pożarze w Luboszu, w powiecie międzychodzkim. Tam również płonęło zboże na pniu. Prócz jednostki z Pniew, z ogniem walczyli m.in. strażacy z Lubosza, Kwilcza, Międzychodu oraz z Kurnatowic.

Około godziny 14 kłęby gęstego, czarnego dymu pojawił się w okolicach Dusznik - w Młynkowie doszło do pożaru prasy do słomy oraz ścierniska. Na miejsce ponownie wysłano strażaków z okolicznych jednostek OSP oraz zastępy z Szamotuł.

Przed godziną 16 ponownie doszło do pożaru pola w miejscowości Pólko i ponownie do walki z ogniem ruszyli strażacy.

Z kolei w miejscowości Rozbitek w powiecie międzychodzkim, przed godziną 17 doszło do pożaru kombajnu oraz pola. Na miejsce skierowano strażaków z terenu powiatu międzychodzkiego.

Od kilku dni temperatura powietrza jest wysoka, deszcz prawie nie występuje, jest bardzo sucho, a do tego momentami pojawiają się porywy wiatru - taka pogoda niestety sprzyja pożarom. Pamiętajmy o tym, bo obecnie wystarczy niewielka iskra, by doszło do bardzo groźnej sytuacji.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Materiał oryginalny: Wtorek - na naszym terenie - w ogniu. Strażacy mają pełne ręce roboty [FOTO] - Szamotuły Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie