Wymarzone zakończenie roku w wykonaniu Sokoła! Podopieczni Marcina Chodkiewicza pewnie pokonali AZS Politechnikę Gdańsk!

Patryk Ratajczak
9. zwycięstwo z rzędu podopiecznych Marcina Chodkiewicza, a 11 w sezonie stało się faktem! Politechnika Gdańsk okazała się mało wymagającym przeciwnikiem dla międzychodzkich zawodników! Sokół Międzychód

W ostatnim, rozgrywanym awansem spotkaniu w obecnym roku kalendarzowym Sokół Międzychód na własnym parkiecie zmierzył się z Politechniką Gdańską.
Mecz rozpoczął się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Mariusza Małachowskiego i zdobycia dwóch oczek przez Damiana Szymczaka. Po nieco ponad 4 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 9:8 dla miejscowych. Wtedy to zawodnicy Marcina Chodkiewicza zanotowali run +9, który pozwolił im na objęcie wyższego prowadzenia. Kolejne 11 oczek gospodarzy ustaliło wynik pierwszej odsłony na 29:14.
W drugiej odsłonie zawodnicy z Gdańska zaczęli prowadzić równorzędną walkę zarówno w obronie jak i w ataku. Kwarta ta zakończyła się wynikiem 22:23, a na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 51:38.
Po przerwie pierwsze punkty dla Sokoła w akcji 2+1 zanotował rewelacyjny tego dnia Marcin Wróbel. Kolejne rzuty Mariusza Małachowskiego i w/w Wróbla dały 14 oczek przewagi na półmetku trzeciej odsłony. Kolejne akcje Jarosława Kalinowskiego i Jakuba Nowaka zwieńczone efektownym wsadem Marcina Wróbla dały już 20 punktów przewagi. Do końca kwarty po dwa punkty zdobyli jeszcze Damian Szymczak i Jordan Lewis.
W ostatniej kwarcie punktowali praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się na parkiecie. Rewelacyjny run + 14 punktów w wykonaniu zespołu gospodarzy pozwolił na objęcie wysokiego prowadzenia 92:62. Bezradni zawodnicy Politechniki nie mieli już szans na odrobienie strat, do tego odnotowali spory przestój w ataku. Do końca spotkania w zespole Sokoła punktował jeszcze Mariusz Małachowski, a dwa oczka dołożył niezawodny Damian Szymczak.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 97:69, co dało 9 zwycięstwo Sokoła z rzędu, a 11 w sezonie.

Drużyna Marcina Chodkiewicza rok 2021 zakończyła z dorobkiem 11 zwycięstw i 4 porażek, co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w ligowej tabeli. Zespół zanotował wysoki bilans koszy zdobytych do straconych – aż +196! P
W kolejnym wydaniu podsumujemy pierwszą rundę rozgrywek w wykonaniu Sokoła.
Do rywalizacji międzychodzcy zawodnicy powrócą 8 stycznia. Wtedy to udadzą się do Poznania, gdzie zmierzą się z miejscowym TS Basket, który zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli z bilansem 4-9. W międzychodzkiej hali pierwsze spotkanie w nowym roku rozegrane zostanie 15 stycznia o 17:00. Tego dnia do Krainy Stu Jezior przyjedzie aspirująca do awansu na zaplecze ekstraklasy Noteć Inowrocław.