UWAGA! WYNIKI, KTÓRE TUTAJ PUBLIKUJEMY SĄ WYNIKAMI NIEOFICJALNYMI DO CZASU POTWIERDZENIA ICH PRZEZ PKW
WÓJTOWIE I BURMISTRZOWIE:
GMINA MIĘDZYCHÓD:
Jędrzej Schubert (KWW Razem Mocni) - 3381 (dane z 15 okręgów)
Krzysztof Wolny (KWW Międzychodzianie) - 4154 (dane z 15 okręgów)
GMINA SIERAKÓW:
Witold Maciołek (KWW Porozumienie Społeczne) - 2829 TAK / 541 NIE (dane z 15 okręgów)
GMINA KWILCZ:
Stanisław Mannek (KWW Młodość i Doświadczenie) - 1841 TAK / 412 NIE (wynik z 15okręgów)
GMINA CHRZYPSKO WIELKIE:
Wiesław Bobiarski (KKW SLD Lewica Razem) - 477 (wyniki z 15 okręgów)
Edmund Ziółek (KWW Forum Samorządowo – Ludowe Pojezierze) - 1019 (wyniki z 15 okręgów)
SEJMIK WIELKOPOLSKI
W całej Wielkopolsce zarejestrowano 448 kandydatów. Mandatów do podziału jest 39. Powiat międzychodzki jest częścią okręgu nr 2. W tym okręgu zarejestrowano 82 kandydatów. 7 z nich uzyska mandat. Jak poszło naszym mieszkańcom?
KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Wacław Napierała (Wielowieś) - 2445 głosów
KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Przemysław Ajchler (Międzychód) - 9754 głosów (MANDAT)
KKW SLD Lewica Razem
Romuald Ajchler (Sieraków) - 14743 głosów (MANDAT)
KWW Kukiz`15
Roman Gryczyński (Międzychód) - 1841 głosów
KW Prawo i Sprawiedliwość
Marek Jakóbczyk (Prusim) - 2961 głosów
Emilia Muzyka (Międzychód) - 2325 głosów
KW Wolni i Solidarni:
Henryk Statucki (Chrzypsko Wielkie) - 364 głosy
RADA POWIATU MIĘDZYCHODZKIEGO:
Do Rady Powiatu zarejestrowano 98 kandydatów. Mandatów jest 15 (7 w okręgu nr 1 i po 4 w okręgach nr 2 i 3).
Okręg nr 1 (gmina Międzychód):
KKW SLD Lewica Razem - 913
Andrzej Szulc (Międzychód) - 741 - MANDAT
Ireneusz Kononowicz (Międzychód) - 91
Maria Kęsy (Gorzycko Stare) - 81
KW Prawo i Sprawiedliwość - 933
Rafał Prętkowski (Międzychód) - 266 - MANDAT
Grażyna Kaczmarek (Bielsko) - 221
Wiesława Kowalska (Międzychód) - 171
Zbigniew Owczarek (Łowyń) - 33
Krzysztof Pawelec (Międzychód) - 58
Halina Smurzyńska (Międzychód) - 25
Renata Maciejewska (Międzychód) - 14
Jacek Rudnicki (Łowyń) - 145
KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 1199
Ryszard Rogala (Międzychód) - 552 MANDAT
Władysław Wieczorek (Międzychód) - 246
Grzegorz Cipura (Mierzyn) - 51
Maciej Napierała (Wielowieś) - 101
Kazimiera Przylepa (Międzychód) - 33
Sylwia Wawrzynowicz-Glapa (Międzychód) - 55
Danuta Ceglarek-Kalemba (Lewice) - 76
Sławomir Pastok (Przedlesie) - 29
Lucyna Piechocka (Międzychód) - 56
KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 1909
Rafał Litke (Międzychód) - 1072 MANDAT
Krzysztof Łodyga (Międzychód) - 131
Witold Marciniak (Międzychód) - 110
Joanna Mendoza-Drosik (Międzychód) - 94
Roman Musiał (Gorzyń) - 245 MANDAT
Danuta Nowak (Zatom Stary) - 28
Alicja Stecko (Kamionna) - 103
Damian Tomikowski (Międzychód) - 73
Joanna Brzozowska (Mierzyn) - 53
KWW Młodość i Doświadczenie - 1016
Klaudia Kolanowska-Sroka (Międzychód) - 341 MANDAT
Małgorzata Kaczmarek (Międzychód) - 62
Anna Pospieszna (Kamionna) - 34
Adam Dreger (Łowyń) - 142
Elżbieta Śpiączka (Międzychód) - 117
Adam Fischbach (Międzychód) - 51
Przemysław Przybylski (Kamionna) - 71
Paweł Piepiora (Bielsko) - 48
Andrzej Wilkoński (Międzychód) - 150
KKW Międzychodzianie - 1199
Anna Andrałojć (Gralewo) - 185
Edward Doroba (Międzychód) - 212 MANDAT
Natalia Czarnecka (Bielsko) - 108
Damian Michałek (Międzychód) - 161
Aneta Gierszewska (Bielsko) - 55
Bartosz Cemborowski (Międzychód) - 123
Wojciech Dyl (Międzychód) - 189
Zbigniew Dziubiński (Zatom Nowy) - 102
Lilianna Biegańska (Gorzyń) - 64
Okręg nr 2 (gmina Sieraków):
KKW SLD Lewica Razem - 277
Katarzyna Wawrzyniak (Góra) - 69
Maja Ajchler (Sieraków) - 77
Piotr Piekarski (Sieraków) - 131
KW Prawo i Sprawiedliwość - 563
Adam Błaszczyk (Sieraków) - 215
Jarosław Łożyński (Bucharzewo) - 256 MANDAT
Danuta Borowska (Chorzępowo) - 92
KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 1324
Julian Mazurek (Lutom) - 577 MANDAT
Ewa Kolan (Grobia) - 256 MANDAT
Jarosław Czekała (Sieraków) - 211
Piotr Dziechcierewicz (Sieraków) - 83
Małgorzata Jaskuła (Sieraków) - 110
Magdalena Osowska (Sieraków) - 87
KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 324
Joanna Adamska-Dudek (Sieraków) - 52
Elżbieta Banaszewska (Sieraków) - 44
Maciej Ciszak (Sieraków) - 90
Krzysztof Jańczewski (Kaczlin) - 26
Grażyna Lijewska (Sieraków) - 91
Dariusz Taczanowski (Sieraków) - 21
KWW Młodość i Doświadczenie - 694
Ryszard Skiba (Lutomek) - 241 MANDAT
Elżbieta Błoszyk-Linde (Sieraków) - 63
Magdalena Jabłońska (Kwilcz) - 115
Grażyna Stępień-Dudek (Sieraków) - 118
Przemysław Siwiński (Sieraków) - 56
Adam Smoczyk (Grobia) - 101
Okręg nr 3 (gmina Kwilcz i Chrzypsko Wielkie):
KKW SLD Lewica Razem - 237
Irena Kumańska (Kurnatowice) - 158
Barbara Konieczna (Mechnacz) - 40
Roman Śmiglewski (Kurnatowice) - 39
KW Prawo i Sprawiedliwość - 529
Hubert Dorna (Chrzypsko Wielkie) - 188 MANDAT
Ewa Piechowiak (Charcice) - 67
Dorota Pacholak-Judkowiak (Lubosz) - 67
Robert Kozłowski (Kwilcz) - 154
Damian Żurawka (Charcice) - 28
Hanna Kaczmarek (Ryżyn) - 25
KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 1038
Henryk Piechowiak (Chrzypsko Wielkie) - 398 MANDAT
Anna Korpik (Kwilcz) - 151
Zdzisław Lehmann (Kwilcz) - 219
Emilia Ogrodowczyk (Chrzypsko Wielkie) - 178
Iwona Olejnik (Kwilcz) - 46
Marek Raczyński (Miłostowo) - 46
KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 350
Łukasz Dobkiewicz (Kwilcz) - 42
Marzena Dubkiewicz (Chrzypsko Wielkie) - 31
Andrzej Michalak (Łężce) - 136
Michalina Olejnik (Lubosz) - 38
Eugeniusz Stańko (Kwilcz) - 67
Magdalena Wacław (Upartowo) - 36
KWW Młodość i Doświadczenie - 1327
Daniel Kozubowski (Lubosz) - 698 MANDAT
Wiesław Rybarczyk (Chrzypsko Wielkie) - 250 MANDAT
Anna Stasik (Kwilcz) - 172
Michał Barwiński (Ryżyn) - 77
Beata Kasperczak (Orzeszkowo) - 71
Jolanta Olejnik (Mechnacz) - 59
RADA MIEJSKA MIĘDZYCHODU:
Do Rady Miejskiej Międzychodu zarejestrowano 46 kandydatów. 15 z nich uzyska mandat (po jednym z każdego okręgu).
Okręg nr 1:
Maciej Związek (Międzychód) KWW Razem Mocni - 178
Krzysztof Krzyżaniak (Międzychód) KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 188
Piotr Ciesielski (Międzychód) KWW Międzychodzianie - 229
Okręg nr 2 :
Ryszard Sulej (Międzychód) KWW Razem Mocni - 373
Władysław Ziółek (Międzychód) KWW Międzychodzianie - 136
Okręg nr 3 :
Zbigniew Pawlak (Międzychód) KWW SLD Lewica Razem - 162
Tomasz Tomala (Międzychód) KWW Razem Mocni - 117
Krystian Dobkiewicz (Międzychód) KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 102
Mariola Tyburska (Międzychód) KWW Międzychodzianie - 97
Okręg nr 4 :
Ewa Czarnecka (Międzychód) KWW Razem Mocni - 197
Grzegorz Kurek (Międzychód) KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 266
Jakub Wachowiak (Międzychód) KWW Międzychodzianie - 153
Ogręg nr 5:
Wojciech Mamet (Międzychód) KWW Razem Mocni - 191
Dariusz Wawrzyniak (Międzychód) KWW Aktywnie dla miasta - 130
Maria Furchert (Międzychód) KWW Międzychodzianie - 100
Okręg nr 6:
Jerzy Muzyka (Międzychód) KW Prawo i Sprawiedliwość - 41
Piotr Czarnecki (Międzychód) KWW Razem Mocni - 83
Teresa Cichosz (Międzychód) KWW Międzychodzianie - 86
Włodzimierz Minge (Międzychód) KWW Włodzimierza Minge - 146
Okręg nr 7:
Karolina Wicenty (Międzychód) KWW Razem Mocni - 144
Kamil Kąkolewski (Międzychód) KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 129
Renata Wawrzyniak (Międzychód) KWW Aktywnie dla miasta - 44
Piotr Duszny (Międzychód) KWW Międzychodzianie - 112
Okręg nr 8:
Antoni Taczanowski (Międzychód) KWW Razem Mocni - 211
Ryszard Rogsch (Międzychód) KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 84
Paweł Piaskowski (Międzychód) KWW Międzychodzianie - 140
Okręg nr 9:
Dariusz Nowak (Międzychód) KWW Razem Mocni - 256
Agnieszka Pospieszna (Międzychód) KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 212
Łukasz Tomaszewski (Międzychód) KWW Międzychodzianie - 72
Okręg nr 10:
Elżbieta Staręga (Radgoszcz) KWW Razem Mocni - 152
Artur Wylegała (Mokrzec) KWW Międzychodzianie - 343
Okręg 11:
Krzysztof Suszka (Bielsko) KWW Razem Mocni - 241
Krzysztof Wróblewski (Bielsko) KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 95
Wojciech Szychowiak (Bielsko) KWW Międzychodzianie - 299
Okręg 12:
Jacek Barkowski (Kolno) KWW Razem Mocni - 177
Andrzej Szyler (Kolno) KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 80
Dariusz Grześkowiak (Zatom Stary) KWW Międzychodzianie - 135
Okręg nr 13:
Waldemar Szarata (Skrzydlewo)KWW SLD Lewica Razem - 116
Joanna Łapa (Kamionna) KWW Razem Mocni - 105
Adam Dobkowicz (Kamionna) KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 127
Rafał Spiączka (Kamionna) KWW Międzychodzianie - 125
Okręg nr 14:
Janusz Skorupa (Łowyń) KWW SLD Lewica Razem - 235Jerzy Matalewski (Łowyń) KWW Razem Mocni - 193
Adam Wojciechowski (Głażewo) KWW Międzychodzianie - 131
Okręg nr 15:
Jarosław Grzelachowski (Gorzyń) KWW Wspólnie i Odpowiedzialnie - 176
Krzysztof Lamcha (Muchocin) KWW Międzychodzianie - 246
RADA MIEJSKA W SIERAKOWIE:
Do Rady Miejskiej w Sierakowie zarejestrowano 37 kandydatów. 15 z nich uzyska mandat (po jednym z każdego okręgu).
Okręg nr 1:
Tomasz Spychała (Sieraków) KWW Sieraków ponad podziałami - 128
Marek Hoffmann (Sieraków) KWW Porozumienie Społeczne - 101
Okręg nr 2:
Olga Małecka (Sieraków) KWW Sieraków ponad podziałami - 135
Jerzy Mikołajczak (Sieraków) KWW Forum Samorządowo - Ludowe Pojezierze - 25
Roman Grzebieta (Sieraków) KWW Porozumienie Społeczne - 112
Okręg nr 3:
Przemysław Lubik (Sieraków) KWW Sieraków ponad podziałami - 35
Marcin Kłos (Sieraków) KWW Forum Samorządowo - Ludowe Pojezierze - 40
Sławomir Bober (Sieraków) KWW Porozumienie Społeczne - 119
Filip Rejse (Sieraków) KWW Kaczmarek - 19
Okręg nr 4:
Edyta Odrobna (Sieraków) KWW Sieraków ponad podziałami - 85
Marika Bierka (Sieraków) KWW Porozumienie Społeczne - 123
Okręg nr 5:
Mariusz Paradowski (Sieraków) KWW Sieraków ponad podziałami - 108
Zofia Śródecka (Sieraków) KWW Forum Samorządowo - Ludowe Pojezierze - 58
Ryszard Jaskuła (Sieraków) KWW Porozumienie Społeczne - 105
Okręg nr 6:
Kamila Fabiś (Bucharzewo) KWW Sieraków ponad podziałami - 104
Przemysław Góźdź (Sieraków) KWW Porozumienie Społeczne - 121
Okręg nr 7:
Lidia Kaczmarek (Sieraków) KWW Sieraków ponad podziałami - 161
Marta Bilon (Sieraków) KWW Porozumienie Społeczne - 70
Okręg nr 8:
Tomasz Frąk (Sieraków) KWW Sieraków ponad podziałami - 105
Marek Rutkowski (Sieraków) KWW Porozumienie Społeczne - 109
Okręg nr 9:
Tomasz Jarnuczak (Sieraków) KWW Sieraków ponad podziałami - 86
Andrzej Zieliński (Sieraków) KWW Porozumienie Społeczne - 186
Okręg nr 10:
Sebastian Szychowiak (Sieraków) KWW Forum Samorządowo - Ludowe Pojezierze - 82
Agnieszka Walczak (Sieraków) KWW Porozumienie Społeczne - 58
Bartosz Kaczmarek (Sieraków) KWW Kaczmarek - 44
Okręg nr 11:
Halina Ceglarek (Góra) KWW Sieraków ponad podziałami - 32
Sebastian Tobółka (Góra) KWW Forum Samorządowo - Ludowe Pojezierze - 85
Ewelina Jenek-Kowala (Góra) KWW Porozumienie Społeczne - 33
Okręg nr 12:
Hubert Mikołajczak (Grobia) KWW Sieraków ponad podziałami - 116
Tomasz Pucek (Grobia) KWW Forum Samorządowo - Ludowe Pojezierze - 47
Jarosław Smoczyk (Grobia) KWW Porozumienie Społeczne - 51
Okręg nr 13:
Jacek Wicenty (Kobylarnia) KWW Forum Samorządowo - Ludowe Pojezierze - 88
Honorata Ogonowska-Chrobrowska (Chorzępowo) KWW Porozumienie Społeczne - 156
Okręg 14:
Włodzimierz Szychowiak (Jabłonowo) KWW Forum Samorządowo - Ludowe Pojezierze - 108
Wiesław Hasiec (Kaczlin) KWW Porozumienie Społeczne - 75
Okręg nr 15:
Przemysław Kasiński (Lutom) KWW Forum Samorządowo - Ludowe Pojezierze - 103
Artur Conert (Lutom) KWW Porozumienie Społeczne - 113
RADA GMINY KWILCZ:
Do Rady Gminy Kwilcz zarejestrowano 27 kandydatów. 15 z nich uzyska mandat (po jednym z każdego okręgu).
Okręg nr 1:
Krzysztof Mleczak (Chudobczyce) KWW Młodość i Doświadczenie – zdobywa mandat bez głosowania
Okręg 2:
Renata Mizera (Lubosz) KWW Młodość i Doświadczenie – zdobywa mandat bez głosowania
Okręg 3:
Dariusz Prętki (Lubosz) KW Prawo i Sprawiedliwość – zdobywa mandat bez głosowania
Okręg 4:
Wojciech Olejnik (Mościejewo) KWW Młodość i Doświadczenie – zdobywa mandat bez głosowania
Okręg 5:
Przemysław Prętki (Kwilcz) KWW Aktywnie dla gminy Kwilcz - 18
Jolanta Syk (Daleszynek) KWW Młodość i Doświadczenie - 78
Okręg 6:
Agata Ceglarek (Kubowo) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 79
Kazimierz Kostrzyński (Kubowo) KWW Młodość i Doświadczenie - 41
Okręg nr 7:
Łukasz Świderski (Kwilcz) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 84
Jolanta Kwiatkowska-Sokółka (Rozbitek) KWW Młodość i Doświadczenie - 119
Okręg nr 8:
Łukasz Ksoń (Kurnatowice) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 46
Eugeniusz Prętkowski (Kurnatowice) KWW Aktywnie dla gminy Kwilcz - 36
Anna Dziuba (Kurnatowice) KWW Młodość i Doświadczenie - 92
Okręg nr 9:
Katarzyna Nowakowska (Leśnik) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 13
Aneta Nowak (Orzeszkowo) KWW Młodość i Doświadczenie - 77
Okręg nr 10:
Paweł Bekier (Kwilcz) KWW Aktywnie dla gminy Kwilcz - 72
Grzegorz Korpik (Kwilcz) KWW Młodość i Doświadczenie - 101
Okręg nr 11:
Karol Rymarski (Kwilcz) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 22
Przemysław Lehmann (Kwilcz) KWW Młodość i Doświadczenie - 118
Okręg nr 12:
Irena Janecka (Kwilcz) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 36
Martin Halasz (Kwilcz) KWW Młodość i Doświadczenie - 160
Okręg nr 13:
Arkadiusz Halasz (Kwilcz) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 41
Joanna Witan (Kwilcz) KWW Młodość i Doświadczenie - 88
Okręg nr 14:
Dorota Kwaśna (Kwilcz) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 42
Mateusz Królak (Kwilcz) KWW Młodość i Doświadczenie - 127
Okręg nr 15:
Tomasz Rucki (Kwilcz) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 76
Maria Plewa (Kwilcz) KWW Młodość i Doświadczenie - 95
RADA GMINY CHRZYPSKO WIELKIE:
Do Rady Gminy Chrzypsko Wielkie zarejestrowano 26 kandydatów. 15 z nich uzyska mandat (po jednym z każdego okręgu).
Okręgr nr 1:
Marek Borowicz (Chrzypsko Wielkie) KKW SLD Lewica Razem - 92
Michał Akacki (Chrzypsko Wielkie) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 53
Okręg nr 2:
Mateusz Grzelachowski (Chrzypsko Wielkie) KKW SLD Lewica Razem - 28
Mariusz Kamyszek (Chrzypsko Wielkie) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 99
Okręg nr 3:
Stanisław Borowiak (Chrzypsko Wielkie) KKW SLD Lewica Razem - 56
Andrzej Gendera (Chrzypsko Wielkie) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 45
Okręg nr 4:
Sławomir Obrocki (Chrzypsko Wielkie) KKW SLD Lewica Razem - 62
Mikołaj Tuszyński (Chrzypsko Wielkie) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 90
Okręg nr 5:
Marcin Góźdź (Chrzypsko Małe) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze – zdobywa mandat bez głosowania
Okręg nr 6:
Zbigniew Radzi (Orle Wielkie) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze – zdobywa mandat bez głosowania
Okręg nr 7:
Piotr Wicenty (Mylin) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze – zdobywa mandat bez głosowania
Okręg nr 8:
Tomasz Jurgowiak (Gnuszyn) KKW SLD Lewica Razem - 65
Mateusz Seinski (Gnuszyn) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 28
Okręg nr 9:
Karolina Jarysz (Białokosz) KKW SLD Lewica Razem - 51
Tadeusz Sawala (Białokosz) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 42
Okręg nr 10:
Czesław Gwizdał (Łężce) KKW SLD Lewica Razem - 19
Andrzej Szukała (Łężce) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 31
Okręg nr 11:
Maria Stańko (Łężce) KKW SLD Lewica Razem - 21
Jerzy Bertrandt (Łężce) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 29
Okręg nr 12:
Wiesław Bobiarski (Łężeczki) KKW SLD Lewica Razem - 57
Dorota Wolska (Łężeczki) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 81
Okręg nr 13:
Paweł Banaszkiewicz (Białcz) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze – zdobywa mandat bez głosowania
Okręg nr 14:
Wojciech Spychała (Ryżyn) KKW SLD Lewica Razem - 17
Andrzej Milka (Ryżyn) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 75
Okręg nr 15:
Piotr Kubzdyl (Charcice) KKW SLD Lewica Razem - 66
Wiesław Gierczyński (Charcice) KWW Forum Samorządowo-Ludowe Pojezierze - 20
UWAGA! PODANE WYNIKI SĄ WYNIKAMI NIEOFICJALNYMI - NIE ZOSTAŁY JESZCZE POTWIERDZONE PRZEZ PKW
Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?