XI Mistrzostwa Międzychodu w siłowaniu na ręce o puchar Burmistrza Międzychodu za nami! Dobre występy międzychodzkich Wilków!

XI Mistrzostwa Międzychodu w siłowaniu na ręce o puchar Burmistrza Międzychodu przeszły do historii. Bardzo dobre występy mają za sobą zawodnicy międzychodzkich Wilków! Wilki Międzychód

W sobotę 17 lipca w sali Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie odbyły się XI Mistrzostwa Międzychodu w siłowaniu na ręce o puchar Burmistrza Międzychodu Krzysztofa Wolnego. Mistrzostwa te zorganizowane zostały przez UKS Wilki Międzychód pod czujnym okiem Prezesa Waldemara Podolskiego. Jak zawsze stały one na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym jaki sportowym.
Zawody te okazały się sukcesem dla międzychodzkich Wilków z punktu sportowego.
W kategorii OPEN na lewą rękę bezsprzecznie triumfował Łukasz Świątek zdobywając złoty medal i puchar. W kategorii 105 kilogramów zdobył srebro. Paweł Budych był bezkonkurencyjny w kategorii 86 kilogramów, gdzie oczywiście zdobył złoty krążek. Maciej Budych w tej samej kategorii zdobył brązowy medal, a w kategorii Master 86 kilogramów srebro.
Dawid Łapa obronił swój tytuł z poprzednich zawodów i w kategorii 78 kilogramów, również w kategorii niepełnosprawni stojąc złoty medal pewnie zawisł na jego szyi.
Kolejnym, złotym medalistą został Sebastian Piotrowski, który w kategorii niepełnosprawni siedząc był bezkonkurencyjny. Drugie miejsce w tej samej kategorii i srebrny medal zdobył Tomasz Wesołowski.
Pozostałe medale padły łupem „Panów po 40-stce”. Darek Dziwiński wywalczył brąz w kategorii Masters 105 kilogramów, Robert Puławski zdobył brąz w kategorii Masters 86 kilogramów. Prezes międzychodzkich Wilków Waldemar Podolski w kategorii Masters 105 kilogramów wywalczył srebrny medal.
Dobre starty w XI Mistrzostwach Międzychodu w Armwrestlingu zajęli także: Mariusz Błoch, który zajął 4 miejsce w kategorii Amator +95 kilogramów; Bartosz Zgrajek wywalczył 5. Miejsce w kategorii Amator 70 kilogramów; Łukasz Rachowka uplasował się na czwartej lokacie w kategorii niepełnosprawni.
Cała rywalizacja toczyła się w aż 19 kategoriach wagowych, a do rywalizacji w nich przystąpiło blisko 70 zawodników!

Pozostaje pogratulować wszystkim uczestnikom, a w szczególności zawodnikom międzychodzkich Wilków za emocje sportowe na wysokim poziomie, organizatorom na profesjonalne przygotowanie i obsługę zawodów i oczywiście do zobaczenia za rok!