Zespoły piłkarskie z naszego powiatu zakończyły zmagania ligowe sezonu 2020/2021. Zobaczcie jak wyglądał w ich wykonaniu miniony weekend.

Sezon 2020/2021 oficjalnie przeszedł już do przeszłości. Zespoły z naszego powiatu w miniony weekend zakończyły swoje, ligowe spotkania. Zobaczcie jak sobie poradziły. Jakub Zachciał

W swoim ostatnim spotkaniu ligowym sezonu 2020/2021 Poznańskiej A-klasy grupy III Warta Sieraków na własnym boisku zmierzyła się z Czarnymi z Kaźmierza.

Wynik spotkania bramką samobójczą w 23’ minucie otworzył Tomasz Milczarek. Mimo ambitnej gry i kilku okazji bramkowych obu drużyn na przerwę zespoły schodziły przy stanie 1:0 dla miejscowcyh.
Po przerwie, w 47’ minucie prowadzenie Czarnych podwyższył Mirosław Bielejewski. W 65’ minucie drugą bramkę w tym meczu dla gospodarzy zdobył Dawid Portko. Niestety, trzy minuty później goście ponownie ograli bramkarza miejscowych i doprowadzili do remisu 2:2. Po dobrej akcji w 70’ minucie spotkania Mateusz Arciszewski wyprowadził Wartę na prowadzenie. Niestety, w 79’ minucie Czarni ponownie wyszli na prowadzenie, które podwyższyli 7 minut później ustalając wynik meczu na 3:4.

Po dramatycznym boju, mimo bardzo ambitnej i momentami dobrej gry, zespół z Sierakowa przegrywa mecz o wszystko i tym samym po roku gry w A-klasowych rozgrywkach jako beniaminek opuszcza ten szczebel rozgrywek zajmując ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Rzemieślnik Kwilcz na własnym boisku w sobotnie popołudnie podejmował zespół, który uzyskał już awans do klasy okręgowej z drugiej pozycji w tabeli – Kłos Gałowo. Wynik meczu w 34’ minucie otworzył Bartosz Romanczuk wyprowadzając gości na prowadzenie. 10 minut później ponownie w/w zawodnik znalazł drogę do bramki rywala. Po przerwie, a dokładniej w 53’ za sprawą Jarosława Jopp’a Kłos prowadził już 0:3. Pierwszą i honorową bramkę dla Rzemieślnika zdobył w 56’ minucie Krzysztof Gaweł. Niestety, w 65’ minucie ponownie Jarosław Jopp ograł bramkarza miejscowych ustalając tym samym wynik spotkania na 1:4 dla przyjezdnych.

Po ostatniej kolejce rozgrywek Rzemieślnik uplasował się na 7. Lokacie w ligowej tabeli z dorobkiem 29 punktów w 23 meczach. Bilans zespołu to 8 zwycięstw, 5 remisów i 10 porażek, a bilans bramkowy wynosi 36:60.

W ostatniej kolejce B-klasowych rozgrywek Orzeł Łowyń pauzował. Zespół Andrzeja Powstawńskiego po 23 meczach uplasował się na 12. Pozycji w ligowej tabeli z bilansem 5-2-16 i stosunkiem bramkowym 45:77.
Zawodnicy Płomienia Chrzypsko Wielkie w ostatniej kolejce zmierzyli się z KS Kąsinowo.
Po jednostronnym widowisku przegrali to spotkanie 1:5, zajmując na koniec sezonu 9. Miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 19 punktów (6-1-14).

Nie ma wina nad wino... Węgrzyna! Czyli o tym, jak w powiecie międzychodzkim powstała pierwsza winnica na medal (17.06.2021).

Kwilcz. Nie ma wina nad wino... Węgrzyna! Czyli o tym, jak w...

Członkowie Stowarzyszeń Zielony Międzychód i Aktywny Międzychód posprzątali dziś kolejny fragment miasta (19.06.2021).

Międzychód. Członkowie Stowarzyszeń Zielony Międzychód i Akt...