Złote Gody w powiecie międzychodzkim, czyli jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Chrzypsko Wielkie

Dominika Michałek
Dominika Michałek
8 par z gminy Chrzypsko Wielkie odebrało w tym roku okolicznościowe medale nadane przez Prezydenta RP (18.11.2021)
8 par z gminy Chrzypsko Wielkie odebrało w tym roku okolicznościowe medale nadane przez Prezydenta RP (18.11.2021) Dominika Michałek
Udostępnij:
Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Chrzypsko Wielkie świętuje w tym roku osiem par. Małżonkowie odebrali dziś (w czwartek 18 listopada) medale nadane przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Wręczył im je wójt gminy Chrzypsko Wielkie Edmund Ziółek, przewodniczący Rady Gminy Chrzypsko Wielkie Mariusz Kamyszek oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Chrzypsku Wielkim Zuzanna Świderska. W uroczystości wzięła również udział Anna Skrzypczak-Kurzawa, Sekretarz Gminy Chrzypsko Wielkie. Nie zabrakło kwiatów, upominków, serdeczności i mnóstwa życzeń!

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. W tym roku, w gminie Chrzypsko Wielkie, pięćdziesiątą rocznice ślubu świętowało osiem małżeństw. W Gminnym Ośrodku Kultury w Chrzypsku Wielkim wręczone zostały im dziś medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej- Andrzeja Dudę. To wyjątkowe odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta RP, można otrzymać wyłącznie we dwoje, jako nagrodę za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze małżeńskiej.

Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego Chrzypsko Wielkie 2021 – kto odebrał medale?

  1. Janina i Tadeusz Brzeziccy
  2. Halina i Józef Czerniak
  3. Zofia i Jerzy Piechowiak
  4. Helena i Ryszard Szukała
  5. Halina i Henryk Matysik
  6. Krystyna i Leszek Ławniczak
  7. Czesława i Eugeniusz Ławniczak
  8. Maria i Kazimierz Kaczmarek

Życzenia i serdeczności

Dekoracji dostojnych Jubilatów, w imieniu Prezydenta RP, dokonał wójt gminy Chrzypsko Wielkie Edmund Ziółek. Kwiaty oraz upominki wręczył małżonkom przewodniczący Rady Gminy Chrzypsko Wielkie Mariusz Kamyszek. Uroczystość poprowadziła zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Chrzypsku Wielkim Zuzanna Świderska.

- Drodzy Jubilaci, jesteście wzorem, autorytetem i drogowskazem pod wieloma względami. Młodzi ludzie mogą brać z Was przykład, jeśli chodzi o wytrwałość w małżeństwach i rodziny. Nie każdemu jest dane by po pięćdziesięciu latach wspólnego pożycia, mógł myślami wracać do tamtych młodzieńczych chwil. Wam Drodzy Jubilaci, życie tego nie poskąpiło. Dało tę możliwość byśmy dziś razem z Wami mogli świętować ten jubileusz - mówił podczas uroczystości Mariusz Kamyszek.

- Chciałbym życzyć Wam przede wszystkim dużo zdrowia, miłości, wzajemnego szacunku oraz poszanowania zarówno w małżeństwie jak i w waszych rodzinach – zwracał się do jubilatów burmistrz gminy Chrzypsko Wielkie.

Po uroczystym odznaczeniu, przy słodkim poczęstunku Jubilaci mogli powspominać swoje wspólnie przeżyte lata i życzyć sobie wzajemnie kolejnych pięknych rocznic pożycia małżeńskiego.

Procedura nadania medali

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody za pośrednictwem Urzędu Stanu Cywilnego miejsca zameldowania Jubilatów. Aby zainicjować procedurę nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, należy dokonać zgłoszenia jubileuszu w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym ze względu na miejsce zameldowania.
Szanownym Jubilatom gratulujemy i życzymy długich, pogodnych wspólnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu oraz zadowoleniu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kamila
Wszystkiego dobrego. Moi dziadkowie rok temu złote gody obchodzili. Do tej pory wspominają ten dzień i korzystają z roomby, którą dostali w prezencie :D
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie