Armwrestling. Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Wilki" Międzychód z sukcesami na arenie międzynarodowej

Adrian Wieczorek
Maciej Szolc, Dawid Łapa i Sebastian Piotrowski- medaliści Mistrzostw Świata w armwrestlingu we Francji. Magdalena Ren
Od 26 września do 2 października, we francuskim Dieppe, odbywały się Mistrzostwa Świata w siłowaniu na rękę. Wśród reprezentantów Polski pojechała trójka zawodników Wilki Międzychód- Dawid Łapa, Maciej Szolc i Sebastian Piotrowski. Każdy z nich wrócił z medalem na szyi!

Trzech zawodników- Dawid Łapa, Maciej Szolc i Sebastian Piotrowski, zdobyło łącznie dziewięć medali na Mistrzostwach Świata IFA we Francji w Dieppe. To jest ogromny sukces zawodników, na co dzień trenujących w UKS Wilki Międzychód. W zawodach wystąpiło 357 zawodników z 27 państw. Poniżej przedstawiamy naszych medalistów:

Maciej Szolc zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii Junior, na prawą rękę do lat 15, w kategorii wagowej 70 kilogramów. W tej samej kategorii, tylko że na lewą rękę, zdobył srebrny medal, ustępując Grigoriemu Diamantiemu z Grecji.
Ten sukces nie byłby możliwy, bez wsparcia taty Roberta i mamy Anny oraz firmy Hydro-Gaz z Witnicy i Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kamieniu Wielkim.

Sebastian Piotrowski zdobył aż pięć medali:

• brązowy medal w kategorii JUNIOR DISABLED- STANDING MEN RIGHT U23 PIST powyżej 55 kilogramów- wygrał Paweł Malicki
  • srebrny medal w kategorii JUNIOR DISABLED - STANDING MEN LEFT U23 PIST powyżej 55 kilogramów
  • brązowy medal w kategorii DISABLED - STANDING MEN LEFT PIST do 80 kilogramów
  • brązowy medal w kategorii JUNIOR U-21 MEN RIGHT do 70 kilogramów- wygrał Adam Johansson ze Szwecji
  • brązowy medal w kategorii JUNIOR U-21 MEN LEFT do 70 kilogramów- również najlepszy okazał się Szwed Adam Johansson.

Wyjazd nie byłby możliwy, bez wsparcia mamy Sebastiana, Magdaleny Ren, która zawiozła i przywiozła całą trójkę do domu.

Dawid Łapa zdobył dwa srebrne medale w kategoriach:

• DISABLED - STANDING MEN RIGHT PIST do 80 kilogramów- wygrał Daniel Plexman z Kanady
  • DISABLED - STANDING MEN LEFT PIST do 80 kilogramów

Wyjazd Dawida Łapy na Mistrzostwa Świata finansowała firma YPERO S.A w Dąbrowie koło Poznania.
Grupę wsparcia zamyka Dorota Kasperek.

W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów, jak i medali zdobyli reprezentanci naszego kraju! Łącznie do Polski przyjechały aż 72 medale- 31 złotych, 26 srebrnych i 15 brązowych. Na drugim miejscu uplasowała się Szwecja, a na trzecim miejscu Stany Zjednoczone. Kapitalny występ naszych rodaków i wśród nich reprezentantów międzychodzkich Wilków, którzy mieli znaczny wkład w sukces na arenie międzynarodowej!

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?