Przystanek Woodstock Przystanek Woodstock

Przystanek Woodstock 2017 (© Archiwum prywatne)

Dokładnie dzisiaj ruszają wydarzenia związane z 23. Przystankiem Woodstock, który odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Corocznie do festiwalowego miasta na granicy z Niemcami przyjeżdżają mieszkańcy powiatu międzychodzkiego.

Podobnie jak w latach poprzednich na Przystanku Woodstock artyści występują w jego czasie na czterech scenach: Dużej, Małej, Viva Kultura i scenie ASP. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Warto zaznaczyć, że pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim. Na każdym Przystanku Woodstock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Od kilkunastu lat Fundacja organizuje przesłuchanie chętnych zespołów, które chcą zaprezentować się przed ogromną publicznością.

Zabezpieczenie Przystanku Woodstock oparte jest o Pokojowy Patrol, czyli grupę wolontariuszy - również z terenu powiatu międzychodzkiego - profesjonalną ochronę (Niebieski Patrol) oraz policję, która zajmuje się przypadkami łamania prawa.

Przystanek Woodstock to najbezpieczniejsza impreza masowa w Polsce - czytamy na oficjalnej stronie festiwalu.


Masa różnych ludzi spotyka się ze sobą, mieszka w jednym miejscu, razem się bawi. Co roku Policja potwierdza, że przy tak ogromnej publiczności fenomenem jest tak niewielka ilość zgłoszeń dotyczących agresji. Choć woostockowe wydarzenia rozpoczynają się dopiero dzisiaj (w środę), to pierwsze imprezy towarzyszące tegorocznemu festiwalowi rozpoczęły się już w niedzielę. Mowa o Przystanku Jezus, który od wielu lat organizowany jest zaraz przy terenie imprezy festiwalowej.

Tegoroczny Przystanek Jezus z pewnością przejdzie do historii. Po raz pierwszy pojawił się na nim Jerzy Owsiak, który tym gestem połączył dwa sąsiadujące ze sobą wydarzenia. Prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pozytywnie wypowiadał się o możliwości wspólnego grania.

Chcemy tworzyć społeczeństwo, które ma do siebie szacunek bez względu na kolory, na religię, na filozofię i politykę. Pokażcie, że możecie na tym placu zaistnieć. Bądźcie kolorowi, bądźcie przez cały czas nakręceni pozytywnie. Dbajcie o siebie, patrzcie czy nikomu nic się nie dzieje - mówił podczas otwarcia Jerzy Owsiak.


Chcąc być na bieżąco uczestnicy 23. Przystanku Woodstock powinni pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Muzyczne granie rozpoczyna się w środę o godz. 16. Na scenie Viva Kultura zagrają tacy artyści jak: Holden Avenue, Rotzmans, czy Jelonek. Również w środę pierwsze spotkania odbędą się w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. Tam o godz. 20:30 pozytywną dawkę energii zaserwuje Kabaret Młodych Panów, a środową imprezę zakończy Wojtek Mazolewski Quintet.

Na czwartek (3 sierpnia) na godz. 15 zaplanowano oficjalnie otwarcie Przystanku Woodstock. Te i wiele innych wydarzeń można zaplanować wchodząc na stronę internetową Przystanku Woodstock, gdzie znajduje się szczegółowa rozpiska wydarzeń, bądź pobrać aplikację na smartfona, która zdecydowanie ułatwia zaplanowanie wybranych wydarzeń kulturalnych.

Warto wcześniej zaplanować, jak dojechać na festiwal. Sam teren imprezy wyłączony jest dla ruchu jakichkolwiek pojazdów ściśle nie związanych z organizatorem. Jeżeli jednak wybieracie się samochodem osobowym - pamiętajcie, że na ogólnodostępnych mapach zaznaczone są specjalnie przygotowane miejsca parkingowe.

Dla podróżujących komunikacją PKP zaleca się odwiedzenie strony www.polregio.pl. Dla mieszkańców powiatu najbardziej korzystnym wyjściem jest dostanie się na dworce we Wronkach, Krzyżu Wielkopolskim, Poznaniu, bądź Gorzowie. Należy pamiętać, że w Gorzowie Wielkopolskim można spotkać się się utrudnieniami w związku z przebudową trasy linii kolejowej.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przypomina, by zabierać pod namiot tylko rzeczy najbardziej potrzebne. Czego nie zapomnieć? Do swojej torby należy zapakować koszulki, bluzy, chustkę na głowę, płaszcz przeciwdeszczowy, wysokie buty, klapki, bieliznę, kosmetyki, ręcznik, apteczkę - w tym potrzebne lekarstwa - mokre chusteczki, coś na komary, krem do opalania, okulary przeciw słoneczne, termos, worki na śmieci, jedzenie, napoje, latarkę, zatyczki do uszu, powerbank, dowód osobisty, oraz pieniądze.

Podczas 23. Przystanku Woodstock uczestnicy imprezy, aby nie nosić przy sobie większej gotówki, będą mogli skorzystać z bankomatów ustawionych na pasażu.

Ponadto dla osób, które nie posiadają powerbanków do urządzeń elektronicznych, będzie możliwość naładowania ich w specjalnie przygotowanych strefach ładowania udostępnianych przez partnerów Festiwalu Woodstock.
Działające na terenie festiwalu Centrum Prasowe już dzisiaj zachęca do hasztagowania swoich zdjęć i wpisów na poszczególnych portalach. Warto użyć tak znaków jak #woodstockpoland, #lovewoodstock, czy również #woodstock2017.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!