5 Gala Sportów Walki w Międzychodzie. Zwycięstwo Wolańskiego zwieńczyło wspaniałe widowisko

Redakcja
Leszek Furmann
Wypełniona Hala Widowiskowo-Sportowa przeżyła emocjonujący spektakl. Gala Sportów Walki w Międzychodzie zrobiła kolejny krok do przodu. Piąta edycja stała na wysokim poziomie.

Za nami kolejne wspaniałe widowisko sportowe - 5 Gala Sportów Walki w Międzychodzie. Sobotni wieczór był niezwykły z kilku powodów. Długo wyczekiwali go nie tylko lokalni kibice. Wyniki walk śledziło z uwagą także szerokie polskie środowisko MMA, bowiem w oktagonie swoje walki stoczyli czołowi zawodnicy wagi piórkowej. Organizatorzy, z Przemysławem Kniochem na czele, przygotowali również wiele nowych elementów oprawy, m.in. zewnętrzne oświetlenie hali i wielkie telebimy, na których można było oglądać walki na żywo. No i wreszcie klatka. Gala Sportów Walki w Międzychodzie zaprosiła zawodników do oktagonu, który robił wrażenie. Anonser gali, Łukasz "Juras" Jurkowski, szybko utwierdził kibiców, że są świadkami czegoś wielkiego. - Jeżdżę po całej Polsce i oglądam z bliska wiele gal i walk. Muszę przyznać, że Gala Sportów Walki w Międzychodzie to jeden z najlepszych eventów w naszym kraju - powiedział "Juras". Nic dodać, nic ująć.

Zobacz >>> Gala Sportów Walki w Międzychodzie - pierwsza galeria!

Zgodnie z zapowiedzią kibice mogli też spotkać się z gwiazdami polskiej sceny sztuk walki, które pojawili się w Międzychodzie w roli gości. Kogo spotkaliśmy? Oto pełna lista gości: Agnieszka Rylik, Dawid "Cygan" Kostecki, Paweł Kołodziej, Andrzej Wawrzyk, Grzegorz Proksa, Anzor Azhiev, Artur Sowiński, Jakub Kowalewicz, Karolina Kowalkiewicz i Michał Chudecki. Niestety dużo radości zabrał kibicom Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, który pomimo wcześniejszej deklaracji przyjazdu z przyczyn niezależnych od organizatorów nie pojawił się w Międzychodzie. A nie ma wątpliwości, że to na niego właśnie fani czekali najbardziej...

Podczas 5 GSW odbyło się w sumie jedenaście walk w trzech formułach. W oktagonie nie zabrakło umiejętności, charakteru, emocji, krwi i woli walki. Poniżej przedstawiamy krótkie streszczenie 5 GSW.

Sprawdź koniecznie >>> Ponad 250 zdjęć z oktagonu! Przeżyj to jeszcze raz!

5 GALA SPORTÓW WALKI W MIĘDZYCHODZIE - RELACJA

Karta wstępna

Kickboxing, 3x2min

Michał Ciach(KKS Lech Poznań) vs Jarosław Mielecki(Funfit II Boxing Team Zielona Góra)
Kibice doczekali się solidnej porcji ciosów już w pierwszej walce. Michał Ciach, wspierany przez liczną grupę fanów, nie pozostawił w zasadzie wątpliwości Jarosławowi Mieleckiemu. Już po pierwszej rundzie wiadomo było, że walka zakończy się przed czasem. Po kilku mocnych ciosach Michała w drugiej odsłonie, sędzia zdecydował się zakończyć pojedynek.

Emilia Fechner(MMA Devil Międzychód) vs Natalia Biernasiak(KKS Lech Poznań)
Debiutująca na międzychodzkim ringu Emilia Fechner stanęła do walki z wyższą od siebie zawodniczką z Poznania. Dziewczyny stoczyły wyrównany bój na dystansie trzech rund. Początkowo inicjatywa leżała po stronie Natalii Biernasiak, ale w drugiej rundzie to Emilia Fechner dyktowała warunki i "sprzedała" rywalce kilka mocnych ciosów. W ostatniej odsłonie walczyła już głównie siła woli. Ostatecznie sędziowie uznali pojedynek za nierozstrzygnięty. Obie dziewczyny dopiszą więc do swojego dorobku sprawiedliwy remis.

K1, 2x2min

Bartosz Fechner(MMA Devil Międzychód) vs Wojciech Kazieczko(Funfit II Boxing Team Zielona Góra)
Zawodnicy mieli już okazję występować przed międzychodzką publicznością. Ich sobotni pojedynek zakończył się bardzo szybko i dość nieoczekiwanie. Obaj rozpoczęli kombinacyjnie. W 40 sekundzie jeden z mocnych ciosów Wojciecha Kazieczko zamroczył Fechnera. Wydawało się, że międzychodzianin jest zdolny do kontynuowania walki, jednak pojedynek został zakończony. Bartosz przyznał potem, że przyjęty cios był potężny i gdyby walka trwała dalej, to Kazieczko prawdopodobnie i tak dokończyłby rozpoczęte dzieło.

Adam Kosberg(MMA Devil Międzychód) vs Łukasz Szala(Pretorium Poznań)
To nie była walka, to była wojna! Adam Kosberg od pierwszej sekundy rozpoczął zmasowane ataki, a Łukasz Szala nie pozostawał mu dłużny. Obaj zawodnicy najzwyczajniej w świecie się okładali. Celniej uderzał zawodnik z Poznania, który jeszcze w pierwszej rundzie trzykrotnie posłał międzychodzianina na deski i sędzia ringowy był zmuszony zakończyć walkę. Adam Kosberg czuł ogromny niedosyt i nie miał zamiaru podziękować rywalowi za walkę.

Zobacz >>> 5 Gala Sportów Walki w Międzychodzie - galeria zdjęć wokół oktagonu

Paweł Mularczyk(MMA Devil Międzychód) vs Jędrzej Durski(Pretorium Poznań)
Z pewnością jedna z lepszych walk Karty Wstępnej. Obaj zawodnicy szukali ciekawych, kombinacyjnych rozwiązań. Prawdziwą wisienką na torcie była fantastyczna obrotówka Mularczyka, której nie powstydziliby się mistrzowie K1. Zawodnik Devila był lepszy i zasłużenie sięgnął po zwycięstwo!

Główna Karta

MMA Amatorskie (3x3min)

Łukasz Szajna(Silesian Cage Club) vs Piotr Wróblewski(Berserker's Team Barlinek)
Choć amatorska, to jednak znakomita walka. Obaj zawodnicy pokazali ogromną wszechstronność. W trakcie trzech widowiskowych rund walka co chwilę przenosiła się ze stójki do parteru i na odwrót. W III rundzie Piotr Wróblewski zmusił przeciwnika do poddania, zakładając omoplatę. Wielkie brawa za emocjonujący pojedynek należą się obu zawodnikom.

Wielka galeria >>> Zobacz z bliska wszystkie walki. Zapraszamy do obszernej relacji zdjęciowej!

Arkadiusz Jakóbczyk(MMA Devil Międzychód) vs Rafał Wróblewski(Berserkser's Team Barlinek)
Debiut "Tarzana" w MMA wypadł naprawdę nieźle. Jakóbczyk czuł się dobrze w stójce, gdzie zmuszał rywala do obrony. Atutem Rafała Wróblewskiego był za to parter. Zawodnik z Barlinka kilkukrotnie był dosłownie o krok od poddania międzychodzianina przez dźwignię na łokieć (balachę) czy gilotynę. Arek jak zwykle pokazał jednak charakter i nie pozwolił sobie na porażkę przed czasem. O wyniku musieli zadecydować sędziowie, którzy jednogłośnie przyznali zwycięstwo Rafałowi Wróblewskiemu.

MMA (3x5min)

Adam Brzezowski(MMA Devil Międzychód) vs Filip Czarnecki(Fighting Division Combat Bydgoszcz)
Jedna z najbardziej emocjonujących walk z udziałem kolejnego przedstawiciela międzychodzkiego klubu - popularnego "Brooklyna". Pierwsze starcie zdecydowanie dla Filipa Czarneckiego. W drugiej odsłonie sytuacja w oktagonie nieco się wyrównała i wreszcie powoli do głosu zaczął dochodzić mocno poobijany Brzezowski. W trzeciej rundzie Adam zaprezentował heroiczną postawę. Pomimo ogromnego zmęczenia był w stanie odwrócić losy pojedynku i dopadł przeciwnika pod siatką, zalewając go gradem ciosów. Sędzia przerwał walkę i to "Brooklyn" wspólnie z międzychodzką publicznością mógł świętować wspaniałe zwycięstwo!

Matusz Ostrowski(Gracie Barra Łódź) vs Paweł Hyżewicz(Espadron Bydgoszcz)
Można by rzec: teatr jednego aktora. Znany już międzychodzkiej publiczności Ostrowski, który w swoim dorobku ma walkę m.in. z Michałem "Sztangą" Fijałką nie dał szans przeciwnikowi. Rozbijał go zarówno w stójce, jak i w parterze. Mistrz Bydgoszczy w MMA ostatecznie poległ w II rundzie, kiedy "Zenek" założył mu gilotynę.

Superfight
Bartłomiej Kurczewski(Gracie Barra Łódź) vs Kerim Abzaiłow(Bastion Tychy)
W starciu czołowych zawodników polskiego rankingu MMA początkowo inicjatywa należała do Abzaiłowa, który prezentował większą chęć do walki. "Kura" uważnie słuchał jednak wskazówek swojego trenera, Marcina Rogowskiego i czekał na dogodny moment do ataku. Nadszedł on w drugiej rundzie. Bartłomiej Kurczewski potężnym kolanem na korpus sprawił, że Kerim na moment odleciał. Łodzianin nie pozwolił mu na powrót do walki i mocnymi uderzeniami zmusił sędziego do przerwania walki. To był zdecydowanie najcięższy nokaut tego wieczoru. Abzaiłow długo nie mógł dojść do siebie.

Walka wieczoru
Filip Wolański(Grappling Kraków) vs Arbi Shamaev(Ankos Zapasy)
Czas na starcie, na które czekali wszyscy miłośnicy polskiego MMA. Arbi Shamaev, który ma za sobą zwycięstwo na arenie KSW, mierzył się ze znakomitym "Dzieciakiem" z Krakowa, Filipem Wolańskim. Od samego początku widać było taktykę, którą przyjęli obaj zawodnicy. Wolański chciał się boksować, a Shamaev dążył do walki w parterze. Skuteczniejszy w realizacji założeń był "Wolan", który od pierwszej rundy ciężko pracował na końcowy sukces. Był twardy i przekonujący. Uderzał, kopał i cofał się. Arbi wielokrotnie próbował obalić rywala, ale przez 15 minut nie udało mu się ani razu sprowadzić rywala do parteru. Krakowianin niczym rasowy fighter wypunktował przeciwnika i po ostatnim gongu mógł cieszyć się z końcowego sukcesu. Z punktu widzenia kibiców ta walka z pewnością nie była nader widowiskowa. W sporcie chodzi jednak głównie o zwycięstwo. Filip Wolański spełnił swoje założenia taktyczne i zasłużenie pokonał Arbiego Shamaeva przez jednogłośną decyzję sędziów!

5 GALA SPORTÓW WALKI W MIĘDZYCHODZIE - WYNIKI

Walka wieczoru:
66 kg: Filip Wolański - Arbi Shamaev | jednogłośna decyzja
Superfight:
70 kg: Bartłomiej Kurczewski - Kerim Abzaiłow | TKO | 2 runda, 3:03
Główka karta:
93 kg: Mateusz Ostrowski - Paweł Hyżewicz | poddanie (gilotyna) | 2 runda, 1:38
77 kg: Adam Brzezowski - Filip Czarnecki | TKO | 3 runda, 1:22
Walki amatorskie:
70 kg: Rafał Wróblewski - Arkadiusz Jakóbczyk | jednogłośna decyzja
66 kg: Piotr Wróblewski - Łukasz Szajna | poddanie (omoplata) | 3 runda, 0:50
K1:
Paweł Mularczyk - Jędrzej Durski | TKO | 2 runda
Łukasz Szala - Adam Kosberg | TKO | 1 runda
Wojciech Kazieczko - Bartosz Fechner | KO | 1 runda
Kichboxing:
Emilia Fechner - Natalia Biernasiak | remis
Michał Ciach - Jarosław Mielecki | TKO | 2 runda

Wkrótce obszerna relacja zdjęciowa z walk w oktagonie!

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3