Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brakuje rąk do pracy w powiecie międzychodzkim?

Iwona Paroń
Brakuje rąk do pracy w powiecie międzychodzkim? Coraz więcej miejsc pracy obsadzanych jest pracownikami z obcych krajów. Dlaczego?

Brakuje rąk do pracy w powiecie międzychodzkim? Trzy razy więcej oświadczeń dotyczących chęci zatrudnienia obcokrajowca wpłynęło w tym roku do Powiatowego Urzędu Pracy w Międzychodzie. Choć oczywiście oświadczenie to nie oznacza, że do zatrudnienia doszło w każdym z zadeklarowanych przypadków. Mimo to liczby i tak szokują. Wystarczyło 12 miesięcy, aby sytuacja na rynku pracy diametralnie się zmieniła.
O ile rok temu przede wszystkim mówiło się o niepokojących symptomach, o tyle w roku 2016 stały się one faktem. Obcokrajowcy coraz częściej zajmują miejsca pracy w powiecie międzychodzkim. Przede wszystkim zatrudniani są do prac fizycznych, do fabryk i firm produkcyjnych.

- Brakuje rąk do pracy. Mimo poszukiwań poprzez ogłoszenia i pocztę pantoflową nie udało się znaleźć pracowników. Młodzi ludzie mają duże oczekiwania mimo braku doświadczenia - mówi jeden z pracodawców z powiatu międzychodzkiego. Potencjalni pracownicy natomiast narzekają na zarobki. Oferowane wynagrodzenie odpowiada jednak mieszkańcom innych krajów.

W 2015 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Międzychodzie pracodawcy złożyli 345 oświadczeń. Rok później tych oświadczeń było 1066. Sprawa dotyczy każdej z gmin.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto