Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ludowcy z powiatu międzychodzkiego w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie podsumowali kampanię parlamentarną

Krzysztof Sobkowski
Krzysztof Sobkowski
Ludowcy z powiatu międzychodzkiego w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie podsumowali kampanię parlamentarną (18.11.2023).
Ludowcy z powiatu międzychodzkiego w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie podsumowali kampanię parlamentarną (18.11.2023). ZP PSL Międzychód / Andrzej Malujda
W sobotnie popołudnie 18 listopada Związek Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Międzychodzie zaprosił do Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie, by podsumować kampanię parlamentarną 2023.

Trzecia Droga w wyborach parlamentarnych 15 października zdobyła 14,4 proc. poparcia w skali kraju w głosowaniu do Sejmu, co ostatecznie przełożyło się na 65 mandatów, a także 11,5 proc. poparcia w skali kraju w głosowaniu do Senatu, co dało formacji 11 mandatów.

W okręgu wyborczym nr 38 do Sejmu (w skład tego okręgu wchodzi powiat międzychodzki) „Trzecia Droga” zyskała 17,66 proc. poparcia. Wynik ten pozwolił koalicji na zagospodarowanie dwóch z dziewięciu mandatów poselskich. Po raz kolejny mandat uzyskał Krzysztof Paszyk, a także Adam Luboński.

W okręgu wyborczym nr 89 do Senatu (w skład tego okręgu wchodzi powiat międzychodzki) „Trzecia Droga” wygrała głosowanie do Senatu i mandat po raz kolejny uzyskał Jan Filip Libicki.

PSL podsumował kampanię wyborczą w powiecie międzychodzkim

Po ponad miesiącu od wyborów, w piątek 18 listopada Związek Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Międzychodzie zaprosił parlamentarzystów „Trzeciej Drogi” oraz mieszkańców powiatu międzychodzkiego – między innymi Honoratę Ogonowską - Chrobrowską, którzy także brali udział w wyborach, na podsumowanie działań kampanijnych. Na spotkanie zaproszono także wieloletniego posła Nowej Lewicy z powiatu międzychodzkiego, czyli Romualda Ajchlera, któremu podziękowano za 25 lat pracy w parlamencie.

Andrzej Malujda, prezes Związku Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Międzychodzie podziękował wszystkim za pomoc w organizacji kampanii wyborczej na terenie powiatu międzychodzkiego i pogratulował członkom całej listy za „uzbierane” głosy, które przyczyniły się do osiągnięcia tak dobrego wyniku. Warto przypomnieć, że „Trzecia Droga” w naszym powiecie uzyskała trzeci wynik po Koalicji Obywatelskiej oraz Prawo i Sprawiedliwości.

Romuald Ajchler dziękując za zaproszenie poinformował, że po 25-letniej pracy w Sejmie, z powodów osobistych, postanowił odpocząć od obowiązków posła. Zadeklarował jednak chęć dalszej pomocy przy trudnych dla społeczeństwa sprawach.

Obecny na spotkaniu burmistrz gminy Sieraków Witold Maciołek pogratulował wszystkim startującym w tych wyborach i wręczył senatorowi Libickiemu zestaw czterech tomów „Wielkiego Almanachu Powstańców Wielkopolskich". Podobny zestaw książek pozostawił do przekazania posłom Adamowi Lubońskiemu oraz Krzysztofowi Paszykowi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto