Memoriał Dominika Początka - Blisko czterdziestu kopiarzy przy stołach

Wiesław Lehmann wygrał Memoriał Dominika Początka
Wiesław Lehmann wygrał Memoriał Dominika Początka Archiwum
Memoriał Dominika Początka w Międzychodzie. Blisko czterdzieści osób wzięło udział w corocznym turnieju gier karcianych

Niemal dokładnie 93 lata temu założony został największy w regionie klub sportowy - MLKS Warta Międzychód. Miłośnicy gier karcianych od trzech lat spotykają się w tym okresie, by uczcić urodziny klubu, a zarazem pamięć historycznego prezesa, Dominika Początka. W sobotę w Restauracji Stara Rozlewnia pojawiło się 39 zawodników. Wśród nich wielu ambasadorów turnieju, w przeszłości piłkarzy, trenerów i działaczy MLKS Warta. W uroczystości otwarcia uczestniczyli także zaproszeni goście.

Memoriał Dominika Początka to nie tylko sportowa rywalizacja, ale i okazja do podsumowania roku działalności MKSGKiU Kontra-Rej. Super Puchar dla międzychodzkich klubowiczów wywalczył w 2016 roku Włodzimierz Fojud. W ręce Ireneusza Borowiaka i Franciszka Kroppa trafiły natomiast puchary fair-play. Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań przedstawiono także kalendarz imprez na 2017 rok, w skład którego wchodzi aż 19 turniejów. Wśród nich V Mistrzostwa Polski w Kopa Sportowego.

W samych turnieju memoriałowym udział wzięło 39 zawodników z Wielkopolski i województwa lubuskiego. Na najlepszych czterech uczestników czekały puchary. Dodatkowo nagrody rzeczowe otrzymali zawodnicy, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

Memoriał Dominika Początka był niezwykle emocjonujący. Ostatecznie zwycięstwo wywalczył Wiesław Lehmann, który tylko małymi punktami wyprzedził Piotra Olszowskiego. Na trzecim miejscu znalazł się Eugeniusz Dyl. Co bardzo cieszy, wszyscy trzej kopiarze reprezentują Międzychód. Tuż za podium uplasował się Krzysztof Bartkowiak z Nowego Tomyśla.

W międzyczasie rozegrano także kolejna sesja Grand Prix w Tysiąca. Zwyciężył w niej Henryk Napierała, wyprzedzając Sebastiana Orła i Grażynę Piekarską.