Międzychód. W Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie otwarto nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Kosztował prawie 2,4 mln zł

Krzysztof Sobkowski
Krzysztof Sobkowski
W Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie otwarto nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Kosztował prawie 2,4 mln zł (19.01.2022).
W Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie otwarto nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Kosztował prawie 2,4 mln zł (19.01.2022). Krzysztof Sobkowski
Udostępnij:
W środę 19 stycznia w Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie otwarto nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Remont pomieszczeń, gdzie przeniesiony zostanie oddział, kosztował prawie 2,4 mln zł.

Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Powiatowym w Międzychodzie został utworzony w miejscu, w którym do niedawna działało jeszcze szpitalne laboratorium. Adaptacja pomieszczeń do nowej funkcji kosztowała lecznicę blisko 2,4 mln zł. Połowę tej kwoty Powiat Międzychodzki pozyskał z rezerwy budżetowej państwa. Resztę musiał wyasygnować sam.

- Dziękuję za pomoc w pozyskaniu tych środków Wojewodzie Wielkopolskiemu Michałowi Zielińskiemu oraz posłowi Krzysztofowi Czarneckiemu, którego reprezentuje radny Sejmiku Wielkopolski Adam Bogrycewicz. Bez tego wsparcia nie moglibyśmy sami tego wykonać. A tak nowy oddział jest dostosowany do wymogów Ministra Zdrowia. Fakt, że na przystosowanie obiektu mieliśmy bardzo mało czasu, ale udało się wszystko zrobić mimo wszystkich zawirowań cenowych na rynku - mówił starosta międzychodzki Rafał Litke.

Wojewoda Wielkopolski: - Międzychodzki szpital spełnia ważną rolę w regionie

O międzychodzkiej lecznicy w samych superlatywach wypowiadał się wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

- Międzychodzki szpital spełnia w regionie bardzo ważną rolę. Wkraczamy w piątą falę pandemii koronawirusa, co także widać już w wielkopolskich statystykach. Lecznica dysponuje obecnie 15-łóżowym oddziałem covidowym, ale pewnie lada dzień ta liczba znów zostanie rozszerzona do 44 łóżek, w tym czterech do intensywnej opieki medycznej. Poza tym międzychodzki szpital prowadzi normalny zakres usług na pozostałych oddziałach, a więc de facto łączy dwie funkcje. Sąsiednie szpitale, jak choćby szamotulski, czy drezdenecki, są w całości przekształcone w szpitale covidowe. Pacjenci z tych powiatów trafiają także do Międzychodu. Takie inwestycje jak właśnie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii są więc tu bardzo potrzebne. Chciałbym też podkreślić bardzo dobrą współpracę z dyrekcją lecznicy i zarządem powiatu międzychodzkiego - powiedział Michał Zieliński.

Na nowym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii będą znajdowały się cztery łóżka do intensywnej opieki medycznej. Docelowo może być ich jednak nawet siedem. Oddział jest też wyposażony w tak zwaną izolatkę i będzie wyposażony w konieczny do obsługi pacjentów sprzęt i będzie bardzo dobrze skomunikowany choćby z blokiem operacyjnym szpitala. Do tego, by mógł działać, potrzeba jeszcze podłączenia monitorów. Jest to zaplanowane na najbliższe dni. Pierwsi pacjenci na nowym oddziale mają pojawić się na przełomie stycznia i lutego.

Inwestycja ma o tyle duże znaczenie, że dostosowuje międzychodzką lecznicę do nowych wymogów Ministerstwa Zdrowia w tym zakresie. Bez tego zagrożone byłoby działanie pozostałych oddziałów lecznicy, czyli choćby chirurgii czy oddziału chorób wewnętrznych.

Szpital Powiatowy w Międzychodzie - obecny oddział intensywnej terapii i laboratorium

W miejscu, gdzie dziś działa Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, po przeprowadzeniu oddziału w nowe miejsce, ma się rozpocząć remont, by docelowo mogło tam zacząć działać nowe szpitalne laboratorium, które dziś znajduje się w pomieszczeniach tuż przy oddziale covidowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie