Nauczyciel na medal. Kto zwyciężył w finale?

Iwona Paroń
Nauczyciel na medal. Kto zwyciężył w finale? o wojewódzkiego finału awansowali zwycięzcy pierwszego, powiatowego etapu z Poznania, Kalisza, Konina, Gniezna, Leszna, Ostrowa, Piły oraz wszystkich powiatów w Wielkopolsce. Kandydaci zachowali głosy zdobyte w pierwszym etapie.

Nauczyciel na medal. Kto zwyciężył w finale? Jak poszło liderom z powiatu międzychodzkiego?

Otóż w kategorii Nauczyciel klas I-III szkoły podstawowej zwyciężyła Agnieszka Spirydow ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku. Drugą lokatę zajęła Danuta Wawrzyniak, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Koźmina, a trzecie miejsce ma Sławomira Warda ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach. Małgorzata Świderska zdobyła 531 głosów.

W kategorii Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum wygrał Krzysztof Pyrzyk z Gimnazjum Keglik w Środzie Wielkopolskiej. Drugie miejsce zajął Sławomir Graczyk z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile, a trzecia lokata przypadła Maciejowi Rakowskiemu ze Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa z Lisiec Wielki. Anna Kaczmarek - Prętka zdobyła 626 głosów.

W trzeciej kategorii Nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Ewa Genge-Korpik z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach. Drugie miejsce ma Anna Matuszak z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Trzecie miejsce zajmuje Dawid Olejniczak z Zespołu Szkół Specjalnych i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Kamil Kąkolewski otrzymał 460 głosów.