MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa rada w Sierakowie już się ukonstytuowała. Ślubowanie złożył burmistrz Paweł Orzeł

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Komisarz Wyborczy w Poznaniu II zwołał w poniedziałek 6 maja pierwszą w kadencji 2024 - 2029 sesję Rady Miejskiej w Sierakowie. Uroczyste posiedzenie wystartowało w samo południe w Sierakowskim Ośrodku Kultury, a obrady prowadził najstarszy wiekiem radny senior Mieczysław Trafis.

Jak poinformowała gmina - nowo wybrani Radni Rady Miejskiej w Sierakowie z rąk przedstawicieli Terytorialnej Komisji Wyborczej odebrali oficjalne zaświadczenia o wyborze na radnego oraz złożyli uroczyste ślubowanie.

- Zaświadczenie otrzymał również nowy Burmistrz Gminy Sieraków Paweł Orzeł, który w drugiej turze wyborów samorządowych otrzymał najwięcej głosów.

Nowy Burmistrz złożył uroczyste ślubowanie i od 7 maja 2024 r. obejmuje stanowisko po Witoldzie Maciołku, który w sierakowskim magistracie pracował przez trzy kadencje.

Po części oficjalnej wybrano komisję skrutacyjną do wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz jego Zastępcy. W głosowaniu niejawnym Przewodniczącym Rady Miejskiej w Sierakowie został Szymon Żak, natomiast na jego Zastępcę wybrano Roberta Nowaka.

Wydarzenie transmitowane było online za pośrednictwem serwisu radni.tv, jednak z racji ilości prowadzonych sesji o tym samym czasie w innych samorządach, system napotkał problemy techniczne i w związku z tym występowały problemy z nadawaniem na żywo. Materiał jednak został nagrany i jest gotowy do obejrzenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto