MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ślubowanie nowego burmistrza oraz radnych w Międzychodzie

Jakub Czekała
Jakub Czekała
W poniedziałek 6 maja odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Międzychodzie - pierwsza w nowej kadencji 2024 - 2029. Podczas obrad odbyło się zaprzysiężenie nowego burmistrza oraz radnych. Insygnia władzy po dwóch kadencjach oddał dotychczasowy szef gminy - Krzysztof Wolny.

Rozpoczęto od ślubowania nowych radnych. Mieszkańców reprezentować będą:

 • Piotr Ciesielski,
 • Ryszard Sulej,
 • Tomasz Tomala,
 • Krystian Dobkiewicz,
 • Wojciech Mamet,
 • Mateusz Grzela,
 • Karolina Wicenty,
 • Witold Marciniak,
 • Dariusz Nowak,
 • Grzegorz Olszewski,
 • Dagmara Wiśniewska,
 • Jacek Barkowski,
 • Adam Dobkowicz,
 • Janusz Skorupa,
 • Maciej Napierała.

Głos zabrał ustępujący burmistrz – Krzysztof Wolny, który w swoim wystąpieniu podsumował dokonania w dwóch kadencjach, w których szefował gminie Międzychód. Dotychczasowy włodarz skupił się na inwestycjach – wymieniając te najważniejsze działania, jakie udało mu się zrealizować.

Odbyło się zaprzysiężenie nowego burmistrza. Krzysztof Sobkowski złożył ślubowanie, a następnie otrzymał insygnia władzy z rąk Krzysztofa Wolnego.

- Dziękuję wyborcom za zaufanie i wybór na urząd burmistrza. Jest to dla mnie nie tylko wielki zaszczyt, ale także ogromne zobowiązanie. Zobowiązanie by sprostać oczekiwaniom naszej społeczności. Pozwólcie mi Państwo w tym miejscu na wątek osobisty – jest tutaj dzisiaj ze mną moja najbliższa rodzina – żona Kasia, dzieci Asia i Jasiu, a także rodzice Antonina i Przemysław. Gdyby nie oni, gdyby nie ich wsparcie, gdyby nie ich mądrość i miłość z pewnością by mnie w tym miejscu teraz nie było. Bardzo im za to dziękuję

– mówił tuż po złożeniu ślubowania Krzysztof Sobkowski.

Nowy burmistrz dodał:

- Pozwólcie też Państwo, że wspomnę także mojego dziadka, honorowego obywatela gminy Międzychód, świętej pamięci Łucjana Sobkowskiego, od którego wszystko się zaczęło w mojej publicznej działalności. Mój program wyborczy powstał w oparciu o rozmowy z mieszkańcami i to właśnie oni uznali, że czas na zmiany. Międzychodzianie oczekują rozwoju oraz zmian w bardzo wielu sferach. Spełnienie tych oczekiwań wymagać będzie sporego wysiłku i wytężonej pracy – i nie jest to praca do udźwignięcia przez jednego człowieka. Dlatego też ta rozpoczynająca się dziś nowa kadencja będzie zupełnie inna. Będzie to kadencja szerokiej współpracy z każdym, kto zechce się włączyć w działania na rzecz gminy i jej mieszkańców. Chciałbym by te kolejne 5 lat stało pod znakiem prawdziwej samorządności i budowy samorządowej wspólnoty. Gmina musi być tworzona dla ludzi, przez ludzi, bo to oni sami wiedzą najlepiej, czego im potrzeba. Burmistrz musi być przede wszystkim wykonawcą woli mieszkańców, a nie wizjonerem rzucającym własne koncepcje. Miasto i gmina będzie takie, jakie będą tego chcieli mieszkańcy. Chciałbym, żeby wszelkie istotne decyzje podejmowane były w oparciu o szerokie konsultacje i chciałbym do tych konsultacji zaprosić już teraz wszystkie środowiska – zarówno organizacje, jak i osoby prywatne, ale też administracje różnych szczebli.

W swoim przemówieniu Krzysztof Sobkowski wspominał o rozwoju miasta i gminy i coraz większym jego znaczeniu w regionie. Wspominał również o jeszcze lepszej promocji Międzychodu i przyciąganiu kolejnych inwestorów.

Ile założeń nowemu burmistrzowi uda się zrealizować – pokaże najbliższe 5 lat.

Przypomnijmy tutaj, że Krzysztofa Sobkowskiego w tegorocznych wyborach poparło aż 54,42% wyborców, dzięki czemu wygrał już w I turze, choć miał aż 4 kontrkandydatów. Obecny burmistrz Krzysztof Wolny zdobył 20,98% poparcia, trzecie miejsce zajął Grzegorz Kurek - 9,95%, czwarte Janusz Skorupa - 9,80%, a piąte Włodzimierz Minge – 4,86%.

Głosy na Krzysztofa Sobkowskiego oddało 3 972 osób. Wygrał w większości okręgów. Dla porównania, jego główny kandydat Krzysztof Wolny uzyskał 1 531 głosów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto