Piłka nożna. Pierwsze punkty Warty Międzychód w czwartej lidze. Remis z Kotwicą Kórnik.

Warta Międzychód zremisowała 2:2 z Kotwicą Kórnik (03.09.2022r.)
Warta Międzychód zremisowała 2:2 z Kotwicą Kórnik (03.09.2022r.) Bartek Ciechacki
Do szóstej kolejki czekaliśmy, aż Warta zdobędzie pierwsze oczka tym sezonie Artbud IV ligi. Zremisowali 2:2 z Kotwicą Kórnik, lecz mogli nawet wywieźć całą pulę z ciężkiego terenu.

Kotwica Kórnik była o krok od awansu do III ligi. Pierwotnie zremisowali oni 1:1 z Unią Swarzędz, lecz nieświadomie w protokole meczowym został umieszczony gracz zawieszony za żółte kartki. W tym sezonie Kotwica utrzymuje się w środkowej części tabeli. Warta Międzychód natomiast jeszcze bez punktów, zamyka tabelę Artbud IV ligi. Ostatni mecz z Kotwicą Warta zremisowała 3:3, w ramach 37 kolejki sezonu 2021/22.
W pierwszej połowie nie ujrzeliśmy bramek. Dopiero wszystko rozbujało się w drugiej odsłonie. Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 47 minucie, a strzelcem bramki został Radosław Jasiński. Warcie udało się wyrównać trzynaście minut później. Do stanu remisowego doprowadził defensor Wojciech Klimko. Międzychodzianie poszli za ciosem i w 76 minucie na 1:2 trafił Patryk Bierka. Dla Bierki to drugi gol w tym sezonie. Kotwa ruszyła do ataku i desperacko próbowała zagrozić bramce naszego zespołu. Niestety, scenariusze lubią się powtarzać i stało się to, do czego Warta przyzwyczajała nas w poprzednim sezonie. Gol stracony w doliczonym czasie autorstwa Michała Patalasa, w wyniku czego w Kórniku doszło do podziału punktów.
Na prowadzeniu Centra Ostrów Wielkopolski, z kompletem zwycięstw. Na drugim miejscu plasuje się LKS Gołuchów, a na trzecim beniaminek, Noteć Czarnków. Warta zamyka tabelę po sześciu kolejkach, a przed naszym zespołem plasują się Victoria Skarszew, Korona Piaski i Huragan Pobiedziska.
Za tydzień Warta Międzychód rozegra mecz u siebie, z pretendentem do awansu Mieszkiem Gniezno. Początek spotkania w sobotę, o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Międzychodzie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Bartka Ciechackiego. Dziękujemy!

Kotwica Kórnik 2:2 Warta Międzychód
bramki: Jasiński 47' Patalas 90'+2' - Klimko 60' Bierka 70'