Piłka nożna. Wszystkie drużyny z naszego powiatu wracają z tarczą. Świetna dyspozycja naszych zespołów!

Kacper Krawczyk (Warta II Międzychód) trafia na 2:2, ratując punkt w Chrzypsku Wielkim (17.09.2022r.) redakcja
Dawno takiego weekendu nie było. Każdy zespół z naszego powiatu, uczestniczący w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej nie przegrał swojego spotkania. Innymi słowy- działo się w sobotę i niedzielę. Zapraszamy do podsumowania.

Warta Międzychód (IV liga)

Warta rozgrywała wyjazdowy mecz z Polonią Kępno. Polonia bytowała w środkowej części tabeli Artbud IV ligi, natomiast Warta jeszcze bez wygranej, ale od dwóch spotkań niepokonana. Wynik otworzył w czterdziestej minucie Patryk Bierka, który bryluje formą w tym sezonie, regularnie zdobywając bramki. W drugiej połowie wynik na 0:2 podwyższył Mikołaj Stangel. Warta konsekwentnie broniła się, lecz niestety nie udało się zachować czystego konta. Polonia trafiła w dziewięćdziesiątej minucie, lecz pierwsza wygrana międzychodzkiej Warty stała się faktem.
Za tydzień mecz z beniaminkiem, Victorią Skarszew, która powoli zadomawia się w czwartej lidze, wygrywając dwa spotkania z rzędu. Warta jeszcze zamyka tabelę, lecz może się to zmienić w sobotę na stadionie w Międzychodzie.

Rzemieślnik Kwilcz (A klasa)

Wyjątkowo przez remont boiska w Rokietnicy, mecz odbył się przy ulicy Gumnej w Kwilczu. Rzemieślnik zagrał koncetowo, wygrywając wysoko 6:0 z Rokitą. W pierwszej połowie trafiali Jakub Tomkowiak i Jakub Łabecki. W drugiej połowie drugie trafienie zanotował młody zawodnik Łabecki i w swoim drugim meczu z rzędu do bramki trafił obrońca Piotr Fischer. W ostatnie dziesięć minut dwukrotnie trafił Sławomir Pertek i Rzemieślnik pewnie zainkasował trzy punkty.
Rzemieślnik niespodziewanie plasuje się na drugiej pozycji. Lideruje Sokół Duszniki, którzy jako jedyni mają komplet zwycięstw.

Warta Sieraków (B klasa)

Podopieczni Mariusza Ratajczaka rozgrywali mecz wyjątkowo w sobotę o godzinie 12:00. Rywalem Warty byli Tarzani Wrzeszczyna, którzy jeszcze nie zapunktowali w tym sezonie. Drużyna z Sierakowa zdobyli cztery bramki w tym meczu i udało się im zachować czyste konto. Łupem bramkowym podzielili się: Patryk Gapski, Matias Quiroz, Sebastian Bertrandt i Jędrzej Starzak. Za tydzień mecz na boisku przy ulicy Dworcowej z Płomieniem Chrzypsko Wielkie. Derby odbędą się w sobotę o godzinie 16:30.

Płomień Chrzypsko Wielkie vs Warta II Międzychód (B klasa)

W czwartej kolejce mieliśmy derby powiatu, pomiędzy Płomieniem Chrzypsko Wielkie, a rezerwami Warty Międzychód. Plaga kontuzji i urazów w zespole gości spowodowała, że Warta II przyjechała bardzo wąską kadrą. Natomiast Płomień zwarty i gotowy, czekał, aby zmierzyć się z rezerwami Warty. Wynik otworzył się w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Defensor zagrywał do Koniecznego, a on nie opanował podania, przez co w kuriozalny sposób Płomień prowadził 1:0. Jeszcze w pierwszej połowie Płomień podwyższył na 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Damian Olejniczak i drużyna z Chrzypska schodziła do szatni z dwubramkowym zapasem. Ambicja i chęć obrócenia szali na swoją stronę młodych chłopaków z Warty opłaciła się w drugiej połowie. Płomień zamurował się na swojej połowie, a warciarze atakowali bramkę Matysiaka. Gol kontaktowy padł w ostatni kwadrans gry. Podanie wykorzystał Krzysztof Szymczak, dając sygnał do ataku. Niecałe dziesięć minut później błąd w obronie wykorzystał Kacper Krawczyk i wyrównał stan spotkania. Blisko 100 minut trwał mecz przez przerwy w grze, lecz wynik nie uległ zmianie. Warta II i Płomień podzielili się punktami.
Liderem w grupie drugiej jest Nałęcz Ostroróg. Na drugim miejscu plasuje się Warta II Międzychód. Na pozycji siódmej jest Warta Sieraków, a tuż za nią Płomień Chrzypsko Wielkie. W klasyfikacji strzelców wysunał się na prowadzenie Dominik Szukała z Gromu Binino (8 goli). Za nim z pięcioma bramkami Bartosz Andrzejak (Orzeł Pęckowo) i Matias Quiroz (Warta Sieraków)

Orzeł Łowyń (B klasa)

Orzeł podejmował na własnym boisku dobrze znanego rywala, jakim była Sparta Brody. W bramce Orła stanął... trener Sławomir Hajdamowicz, który zastępował kontuzjowanego Dominika Genca. Ostatni mecz skończył się wynikiem 11:0 na korzyść ekipy z Łowynia, lecz Sparta dokonała kilka wzmocnień przed sezonem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 po bramce Marcina Jenka. W drugiej połowie ponownie były gracz sierakowskiej Warty wpisał się na listę strzelców. Orzeł rozbujał się w drugiej połowie i bramki zdobywali jeszcze: Pasch, Furmanek oraz Piotr Duszny. Hajdamowicz nie zachował czystego konta, lecz jego występ można zaliczyć do udanych. Orzeł wygrał 5:1 i zanotował pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
Po wygranej z Brodami, Orzeł wskoczył na 7 miejsce. Liderem sensacyjnie Huragan Podrzewie, lecz po piętach depcze KS Sękowo, z tą samą ilością punktów.

Sokół Gorzyń (Liga Nadwarciańska)

Sokół niestety uległ aż 11:0 z Błękitnymi Zamość, w ramach czwartej kolejki Ligi Nadwarciańskiej. Za tydzień mecz ze Spartą Kluczewo i szansa na pierwszą wygraną.