Półmaraton w Chrzypsku Wielkim

Półmaraton w Chrzypsku Wielkim to pierwsze wydarzenie otwierające Dni Wędzonej Sielawy. Bieg po malowniczej trasie wokół Jeziora Chrzypskiego odbył się 20 lipca. Swój udział w półmaratonie w Chrzypsku Wielkim potwierdziło ponad 240 osób. Na starcie spotkało się jednak więcej zawodników, którzy podjęli decyzję o udziale w półmaratonie lub ćwiartce maratonu. Pierwszy ponad 21-kilometrową trasę półmaratonu w Chrzypsku Wielkim pokonał Tomasz Chawawko z Dębna, który zwyciężył też rok temu. Metę przekroczył z czasem 1:24:23. Zwycięzcą ćwierćmaratonu został Jakub Szymankiewicz z Wronek z wynikiem 0:39:33