18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sokół Międzychód - Polonia Leszno 70:53. Moc atrakcji na zakończenie sezonu! [FILM] [GALERIA]

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców Sokół Międzychód pokonał Polonię Leszno. Na ostatnie spotkanie w sezonie przygotowano wiele niespodzianek

Sokół Międzychód bardzo dobrze rozpoczął sobotnie spotkanie. Celna trójka Jakuba Nowaka i udany rzut za dwa punkty pozwoliły gospodarzom na szybkie prowadzenie 5:0. Goście nie podłamali się jednak i mozolnie odrabiali straty. Efektem takiego stanu rzeczy był wynik 7:6 po 5 minutach pierwszej odsłony. Od tego momentu gospodarze przejęli zdecydowaną inicjatywę i wypunktowali Polonię. Największy udział miał w tym oczywiście "Stona", który w ciągu dwóch minut aż trzykrotnie trafił zza linii szóstego metra. Owocna w punty końcówka doprowadziła mecz do końca pierwszej kwarty. Sokół prowadził 24:16.

Od początku drugiej odsłony miejscowi zawodnicy stracili wiele animuszu, wyglądając na zdekoncentrowanych. Sytuację wykorzystała Polonia, zdobywając aż 8 punktów z rzędu. Wynik oscylował w okolicach remisu do końca tej kwarty. Sokół przegrał ją wyraźnie - 10:17 - i po pierwszej połowie tablica pokazywała wynik 34:33.

Od pierwszych minut trzeciej ćwiartki w wypełnionej po brzegi Hali Widowiskowo-Sportowej rozlegały się głównie okrzyki radości. Gospodarze zdobyli bowiem 6 punktów z rzędu i znów wyszli na pokaźne prowadzenie. Niestety, powtórzył się scenariusz z pierwszej połowy. Im bliżej końca kwarty, tym bardziej topniała przewaga Sokoła. Na 30 sekund przed końcem wynosiła ona zaledwie 2 oczka. Na szczęście tuż przed syreną celnym rzutem popisał się Mateusz Piszczygłowa, dzięki czemu na 10 minut przed końcem spotkania Sokół prowadził 49:45.

ZOBACZ KONIECZNIE >>> Tak Sokół pokonał Rawię Rawicz

Ostatnia kwarta wreszcie wyglądała tak, jak powinna. Gospodarze zaczęli agresywnie poruszać się w obronie, zmuszając przeciwników do kolejnych strat. Niesieni dopingiem około 400 kibiców gospodarze znakomicie prezentowali się także w ataku, dzięki czemu po 5 minutach prowadzili już różnicą aż 16 punktów. Po takim ciosie Polonia nie miała już prawa się podnieść. Gospodarze spokojnie doprowadzili prowadzenie do końca, notując ostatecznie okazałe zwycięstwo - 70:53.

Na przekroju całego meczu gra Sokoła przypominała sinusoidę. Gospodarze momentami przypominali zagubionych, jednak zapewne duży wpływ miał na to fakt, że czuli w mięśniach ciężki sezon, a dodatkowo mieli świadomość, że nie walczą już o najwyższe cele. Pomimo tego udało się odnieść okazałe zwycięstwo - i to najważniejsze.

PAMIĘTACIE? TO GRUDZIEŃ 2011 >>> Sokół po dramatycznym meczu pokonał Polonię Leszno

Wobec porażki MKK Gniezno z MKS-em Kalisz, Sokół zapewnił sobie trzecie miejsce w tabeli. W październiku 2012 roku rozmawialiśmy z trenerami Sokoła o celach na ten sezon. "Chcemy powalczyć o miejsce w ścisłej czołówce" - mówili wówczas szkoleniowcy. Czy trzecie miejsce to ścisła czołówka? Wydaje się, że tak.

Sokół Międzychód - Polonia Leszno 70:53
(24:16, 10:17, 15:12, 21:8)

punkty: Jakub Nowak - 26, Zbigniew Owczarek - 13, Daniel Cejba - 10, Adam Mleczak - 9, Sebastian Cejba - 6, Mateusz Piszczygłowa - 6

Podczas sobotniego spotkania na kibiców i zawodników czekała moc atrakcji, niespodzianek i możliwość udziału w akcji charytatywnej na rzecz Anielki Górniak. Przez całe spotkanie zbierane były plastikowe nakrętki. Kibice mieli także możliwość wrzucenia pieniędzy do puszek, za co otrzymywali specjalne losy. Uprawniały one do uczestnictwa w losowaniu blisko 50 nagród. Niektóre z nich, jak tort w kształcie piłki czy koszulka z podpisani zawodników Tauron Basket Ligi, były naprawdę cenne. Losowanie odbyło się tuż po meczu. Sokół zorganizował również sklep z pamiątkami i gadżetami dla kibiców. Na samym początku spotkania rozdano także niebieskie i żółte balony - każde na jedną stronę trybun. Atrakcje osiągnęły swój punkt kulminacyjny po spotkaniu, kiedy na środek parkietu wjechał przepiękny tort. Zawodnicy i kibice razem świętowali zakończenie udanego sezonu!

Podczas akcji charytatywnej udało się uzbierać w sumie 1364,95zł. Cała kwota przekazana zostanie na konto Anielki Górniak, na rzecz której zbierane były pieniądze.