Tragedia na drodze krajowej nr 24 w Rozbitku. Jedna osoba nie żyje [ZDJĘCIA]

Krzysztof Sobkowski, JC
Udostępnij:
Do zdarzenia na drodze krajowej nr 24 w Rozbitku doszło po godzinie 7. Droga jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i zaleca objazdy przez Sieraków i Międzychód.

Z informacji, które udało nam się potwierdzić wynika, że w wypadku zginęła jedna osoba. Druga odniosła obrażenia ciała.

AKTUALIZACJA:

Do wypadku doszło na prostym odcinku trasy krajowej nr 24 w miejscowości Rozbitek. Zderzyły się tam samochód osobowy oraz samochód dostawczy.

Jak powiedział nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie kapitan Marcin Piechocki, w pierwszej fazie działań na miejsce skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Międzychodzie a także ochotników z OSP Kwilcz. Gdy strażacy dotarli na miejsce, zastali dwa poważnie rozbite samochody - zarówno w osobowym, jak i w samochodzie dostawczym znajdowali się uwięzieni kierujący.

Strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego dokonali dostęp do kierujących, którymi zajęli się ratownicy. Niestety kierowcy samochodu osobowego nie udało się uratować. Z kolei kierowca samochodu dostawczego z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do międzychodzkiego szpitala.

Dodać należy, że na miejsce wypadku dojechał w międzyczasie zastępca Komendanta Powiatowego KP PSP w Międzychodzie brygadier Roman Grzebieta, który przejął dowodzenie.

Przyczyny oraz przebieg wypadku ustalają policjanci z KPP Międzychód, jak również prokuratura. Obecnie działania na miejscu nadal trwają, ruch jest zablokowany. Wyznaczono objazdy.

Sierżant sztabowa Justyna Rybczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie powiedziała nam, że ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że to kierowca samochodu dostawczego - jadący od strony Poznania, w kierunku Gorzowa Wielkopolskie, nagle zjechał na przeciwny pas ruchu.

Tragedia na drodze krajowej nr 24 w Rozbitku. Jedna osoba ni...

- Samochodem dostawczym marki Iveco kierował 21-letni mieszkaniec Śremu. Z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z osobowym Fordem Focusem. Autem tym kierował 49-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego niestety na skutek poniesionych obrażeń - poniósł śmierć na miejscu - wyjaśniła nam policjantka.

Jak dodała, trwają czynności związane z ustaleniem przebiegu zdarzeń. Ponadto kierowcy Iveco została pobrana krew by wykluczyć obeecność niedozwolonych substancji lub alkoholu w jego krwi - to rutynowe postępowanie podczas wypadków drogowych. Dodać należy, że już na miejscu policjantom udało się przebadać kierowcę auta dostawczego alkomatem. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

Ruszyły zapisy na trzecie szczepienie dla młodzieży

Wideo

Dodaj ogłoszenie