W Starostwie Powiatowym w Międzychodzie odbyła się konferencja prasowa posła PiS Marcina Porzucka, który zaprezentował "Piątkę Kaczyńskiego"

Redakcja
W Starostwie Powiatowym w Międzychodzie odbyła się konferencja prasowa posła PiS Marcina Porzucka, który zaprezentował "Piątkę Kaczyńskiego" (28.02.2019).

BYŁY STAROSTA MIĘDZYCHODZKI I BYŁY BURMISTRZ OSTROROGA ZNALEŹLI ZATRUDNIENIE W MIĘDZYCHODZIE

REMONT DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 160 MIĘDZYCHÓD - DREZDENKO - ZDJĘCIA

LIST PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY DO NASZEJ REDAKCJI

ZAKAZ ODWIEDZIN W MIĘDZYCHODZKIM SZPITALU

SERCE DLA POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH - GALERIA

STUDNIÓWKA ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH (ROLNIK) W MIĘDZYCHODZIE 2019 - ZDJĘCIA

STUDNIÓWKA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W MIĘDZYCHODZIE 2019 - ZDJĘCIA

STUDNIÓWKA ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH (EKONOMIK) W MIĘDZYCHODZIE 2019 - ZDJĘCIA

STUDNIÓWKA ZESPOŁU SZKÓŁ W SIERAKOWIE 2019 - ZDJĘCIA

PROTEST ROLNIKÓW W POWIECIE MIĘDZYCHODZKIM - ZDJĘCIA

UMOWA NA BUDOWĘ MOSTU W MIĘDZYCHODZIE ROZWIĄZANA

KRYMINALNY CZWARTEK - 28.02.2019 - Horror na drodze w Zwierzynie. Pijany kierowca renault stracił panowanie nad pojazdem i potrącił cztery osoby na chodniku
W Starostwie Powiatowym w Międzychodzie odbyła się konferencja prasowa posła PiS Marcina Porzucka, który zaprezentował "Piątkę Kaczyńskiego" (28.02.2019). BYŁY STAROSTA MIĘDZYCHODZKI I BYŁY BURMISTRZ OSTROROGA ZNALEŹLI ZATRUDNIENIE W MIĘDZYCHODZIE REMONT DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 160 MIĘDZYCHÓD - DREZDENKO - ZDJĘCIA LIST PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY DO NASZEJ REDAKCJI ZAKAZ ODWIEDZIN W MIĘDZYCHODZKIM SZPITALU SERCE DLA POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH - GALERIA STUDNIÓWKA ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH (ROLNIK) W MIĘDZYCHODZIE 2019 - ZDJĘCIA STUDNIÓWKA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W MIĘDZYCHODZIE 2019 - ZDJĘCIA STUDNIÓWKA ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH (EKONOMIK) W MIĘDZYCHODZIE 2019 - ZDJĘCIA STUDNIÓWKA ZESPOŁU SZKÓŁ W SIERAKOWIE 2019 - ZDJĘCIA PROTEST ROLNIKÓW W POWIECIE MIĘDZYCHODZKIM - ZDJĘCIA UMOWA NA BUDOWĘ MOSTU W MIĘDZYCHODZIE ROZWIĄZANA KRYMINALNY CZWARTEK - 28.02.2019 - Horror na drodze w Zwierzynie. Pijany kierowca renault stracił panowanie nad pojazdem i potrącił cztery osoby na chodniku Krzysztof Sobkowski
W Starostwie Powiatowym w Międzychodzie odbyła się dzisiaj (w czwartek 28 lutego) konferencja prasowa posła PiS Marcina Porzucka oraz lokalnych działaczy partii w powiecie międzychodzkim, którzy zaprezentowali tzw, "Piątkę Kaczyńskiego". Co to takiego?

Tak zwana "Piątka Kaczyńskiego" to nowe propozycje PiS dla Polaków, które zamierza wprowadzić rząd: program 500+ na każde dziecko, "Trzynastka" dla emerytów, zwolnienie z podatku PIT dla osób poniżej 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie połączeń PKS w małych gminach i wsiach.

Program 500+ na każde dziecko

- Za program 500+ krytykowano nas od początku. Mówiono, że nie będzie na to pieniędzy w budżecie państwa, że najwyżej wystarczy ich na 2016 rok. Tymczasem okazało się, że pieniądze na to są, a teraz proponujemy 500 zł na każde dziecko. Skąd na to środki finansowe? Zlikwidowaliśmy dziurę VAT-owską i pieniądze się znalazły - mówił Marcin Porzucek, poseł PiS z okręgu wyborczego nr 38, do którego należy m.in. powiat międzychodzki.

Według wyliczeń posła Porzucka, w powiecie międzychodzkim z programu 500+ korzysta dziś ponad 4 tysiące dzieci. To łącznie ok. 25 mln zł.

- Po zmianach do mieszkańców powiatu międzychodzkiego będzie trafiało ok. 40 mln zł z tego programu. To znacząca kwota. Proszę pamiętać, że te pieniądze pojawiają się później w lokalnych sklepach. Szacuje się, że ok. 30 proc. z nich wraca w postaci podatków do budżetu państwa - mówił poseł Porzucek.

Świadczenie ma być wypłacane od 1 lipca 2019 roku.

Trzynastka dla emerytów

"Trzynastka dla emerytów" to ma być dodatkowa emerytura dla Polaków w wysokości 1100 zł brutto.

- Na razie będzie to jednorazowa wypłata. Trwają analizy, by była wypłacana także rencistom, ale tu decyzji jeszcze nie ma. Chcielibyśmy powtarzać to świadczenie także w kolejnych latach - tłumaczył Marcin Porzucek.

Dodatkowe emerytury mają być wypłacane już od maja 2019 roku.

Zwolnienie z podatku PIT

Tym programem mają zostać objęte osoby, które podjęły pracę i nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

- Dzięki temu, zakładając minimalne wynagrodzenie, w portfelu młodego człowieka zostanie ok. 200 złotych więcej - wyliczał Porzucek.

Obniżenie kosztów pracy

Tu chodzi przede wszystkim o obniżenie stawki podatku PIT z 18 proc. do 17 proc.

- Analizujemy też kwestię podwyższenia kwoty wolnej od podatku - mówił Marcin Porzucek.

Przywrócenie połączeń autobusowych

Tutaj chodzi o przywrócenie połączeń autobusowych do miejscowości, z których nie można wyjechać komunikacją autobusową. Ten wątek szczególnie bliski jest mieszkańcom gmin w powiecie międzychodzkim, jak choćby gminy Kwilcz, czy gminy Chrzypsko Wielkie. Mieszkańcy nie raz już podnosili tę kwestię.

- Likwidacja niektórych linii autobusowych doprowadziła do wykluczenia komunikacyjnego - mówił Jarosław T. Łożyński, członek zarządu Powiatu Międzychodzkiego, także członek PiS. - Trzeba się zastanowić, jak połączenia przywrócić. Może dla innych podróżujących powinny być dostępne także dowozy szkolne? Do tego trzeba mieć świadomość ogromnych zaniedbań w infrastrukturze drogowej. Wystarczy wspomnieć choćby taką drogę w naszym powiecie, jak droga wojewódzka nr 133 przez Puszczę Notecką. Uznano ją za drogę szczególnego znaczenia, a tymczasem to droga gruntowa. Wiele dróg w powiecie nie spełnia norm i są przeciążone. O mostach wokół Puszczy Noteckiej, która wchodzi w wiek rębności, nie wspominam. Były budowane w latach, kiedy nie było takiego obciążenia. To są naprawdę wyzwania dla samorządów. A trzeba jeszcze pamiętać o komunikacji kolejowej, czy wodnej. To cele, które przyświecają obecnej kadencji samorządu powiatowego w Powiecie Międzychodzkim - mówił.

Poseł Marcin Porzucek podkreślał, że lada dzień potwierdzona zostanie informacja o przydziale środków rządowych na remonty dróg lokalnych w Wielkopolsce. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to ok. 300 mln zł w skali 2019 roku. Starosta Międzychodzki Rafał Litke potwierdził, że Powiat Międzychodzki już wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych złożył. Ubiega się o remont drogi Lutomek - Lubosz i wnioskuje o maksymalne dofinansowanie w wysokości 6 mln zł.

Przy wątkach lokalnych pojawił się też wątek zakupu nowego aparatu RTG dla Szpitala Powiatowego w Międzychodzie. Tu potrzebne jest ok. 800 tys. zł. Poseł Marcin Porzucek zadeklarował pomoc w rozmowach z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia.

BYŁY STAROSTA MIĘDZYCHODZKI I BYŁY BURMISTRZ OSTROROGA ZNALEŹLI ZATRUDNIENIE W MIĘDZYCHODZIE

REMONT DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 160 MIĘDZYCHÓD - DREZDENKO - ZDJĘCIA

LIST PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY DO NASZEJ REDAKCJI

ZAKAZ ODWIEDZIN W MIĘDZYCHODZKIM SZPITALU

SERCE DLA POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH - GALERIA

STUDNIÓWKA ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH (ROLNIK) W MIĘDZYCHODZIE 2019 - ZDJĘCIA

STUDNIÓWKA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W MIĘDZYCHODZIE 2019 - ZDJĘCIA

STUDNIÓWKA ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH (EKONOMIK) W MIĘDZYCHODZIE 2019 - ZDJĘCIA

STUDNIÓWKA ZESPOŁU SZKÓŁ W SIERAKOWIE 2019 - ZDJĘCIA

PROTEST ROLNIKÓW W POWIECIE MIĘDZYCHODZKIM - ZDJĘCIA

UMOWA NA BUDOWĘ MOSTU W MIĘDZYCHODZIE ROZWIĄZANA

KRYMINALNY CZWARTEK - 28.02.2019 - Horror na drodze w Zwierzynie. Pijany kierowca renault stracił panowanie nad pojazdem i potrącił cztery osoby na chodniku

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mieszkanka PMI
Tak? To dlaczego swoich konferencji prasowych w Starostwie nie mają przedstawiciele innych ugrupowań opozycyjnych???
R
RPM
Pan Starosta współpracuje z każdym, kto chce działać dla Powiatu! Nie był i nie jest w żaden sposób powiązany ze strukturą PiS. Swą niezależność partyjną podkreślał przed, jak i po wyborach.
O
Obywatel
A Pan Starosta juz z Pisem za Pan Brat? Miałem o nim inne zdanie sadzac ze jest osobą niezależną. Przecież on ma reprezentować niezależną władzę szczebla samorządowego a nie bratac się z partiami politycznymi. To jest nasz powiat a nie jakiegoś posła partii rządzącej!
G
Gość
konferencja prasowa jest dla prasy, nie dla widzów
J
JA
Ale ,,tłumy,, ŚMIECH!!!!!!!!!!!!
P
Pracującynaplusy
A co dla drobnych przedsiębiorców,którym jak narazie tylko podniesiono Zus, gdzie dla nich jakieś Pisowskie plusy??? Może w tym kraju już nie warto pracować tylko wpasować się na jakiś social?
Dodaj ogłoszenie