Krzysztof Sobkowski
Zuzanna Doroba z Międzychodu została Mistrzynią Polski Ludowych Zespołów Sportowych w biegach przełajowych młodziczek (6.03.2021). Przemysław Sobkowski
W sobotę 6 marca w wielkopolskim Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w biegach przełajowych.

Bardzo dobrą dyspozycję w okresie przygotowawczym do sezonu lekkoatletycznego 2021 potwierdzili w Żerkowie międzychodzcy lekkoatleci prowadzeni przez trenera Przemysława Sobkowskiego. Wrócili z Żerkowa ze złotym medalem i kilkoma innymi wartościowymi zdobyczami. Warto wspomnieć, że międzychodzcy zawodnicy od lat startują w barwach Pilskiego Ludowego Klubu Sportowego „Gwda” Piła.

W Żerkowie najlepiej zaprezentowała się międzychodzka lekkoatletka Zuzanna Doroba, która była bezkonkurencyjna w biegu na 1500 metrów młodziczek. Rekordzistka Polski w biegu na 300 metrów w ramach Czwartków Lekkoatletycznych, tym razem w biegach przełajowych nie miała sobie równych. Prowadzenie w biegu objęła zaraz po starcie i nie oddała go już do samego końca, osiągając nad rywalkami ogromną przewagę.

Linia kolejowa 368 Międzychód - Sieraków - Chrzypsko Wielkie - Nojewo - Ostrórg - Szamotuły. Chrzypscy radni nie zgodzili się na współfinansowanie studium planistyczno – prognostyczne, dokumentu niezbędnego do rewitalizacji tej linii.

Linia kolejowa 368 Międzychód - Sieraków - Chrzypsko Wielkie...

Poza Zuzanną Dorobą, z dobrej strony pokazali się także inni międzychodzcy biegacze. Dziewiąty do mety – w kategorii dzieci na 1000 metrów – przybiegł Kajetan Kasprzak, 13 miejsce w kategorii młodzieżowców na dystansie 4 kilometrów zajął Grzegorz Sarbak, a 20 miejsce wśród juniorek na 2000 metrów osiągnęła Paulina Wolf.

Zuzanna Doroba z Międzychodu została Mistrzynią Polski Ludow...