Piłka nożna. Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania w IV lidze Warty Międzychód

Warta Międzychód od trzech spotkań nie doznała żadnej porażki!
Warta Międzychód od trzech spotkań nie doznała żadnej porażki! Adrian Wieczorek
Warta Międzychód pokonała u siebie sąsiadującą w tabeli Olimpie Koło 2:1. Podopieczni Arkadiusza Adacha od trzech spotkań nie przegrali ani razu.

Mecz Warty Międzychód i Olimpii Koło był spotkaniem o tak zwane "sześć punktów". Obydwie ekipy mają za cel utrzymanie w czwartej lidze. Drużyna z Koła nie potrafiła wygrać od dwóch spotkań, minimalnie przegrywając z Kotwicą Kórnik i Koroną Piaski. Natomiast Warta sprawiła sensacje z Mieszkiem Gniezno, oraz pechowo zremisowała z Iskrą Szydłowo.

W pierwszej połowie to goście otworzyli wynik spotkania. Bramkę na 0:1 zdobył Dawid Śnieg. Warta do głosu doszła w drugiej połowie. Po przerwie, za Marcela Kaczmarka na boisku zameldował się Patryk Smolarek. Smolarek zalicza wejście smoka i po dwóch minutach trafia wyrównującą bramkę. Gdy pod koniec spotkania zapowiadał się podział punktów tych dwóch drużyn, w 87 minucie na 2:1 trafił Kacper Sworacki.

Za tydzień Warta będzie miała szansę utrzymać passę bez porażki. Podopieczni Arkadiusza Adacha wybiorą się do Pobiedzisk, by rozegrać mecz z Huraganem. Huragan aktualnie plasuje się na pozycji piątej.

pauzowała: Unia Swarzędz

Tabela po XXX kolejce Artbud IV ligi(kolejno rozegrane mecze- punkty- zwycięstwa- remisy- porażki- bramki strzelone : bramki stracone)

1 Unia Swarzędz 29 65 21 2 6 66:21
2 Nielba Wągrowiec 30 61 18 7 5 55:32
3 Kotwica Kórnik 29 57 16 9 4 57:34
4 Mieszko Gniezno 30 55 16 7 7 62:41
5 Huragan Pobiedziska 30 50 16 2 12 48:36
6 LKS Gołuchów 29 49 14 7 8 48:42
7 Centra 1946 Ostrów Wlkp. 29 44 14 2 13 76:54
8 Victoria Września 30 44 13 5 12 41:61