Basketball Club Sieraków przegrał z odwiecznym rywalem

Basketball Club Sieraków ma za sobą porażkę z odwiecznym rywalem
Basketball Club Sieraków ma za sobą porażkę z odwiecznym rywalem Basketball Club Sieraków
Basketball Club Sieraków ma za sobą kolejne dwa spotkania ligowe. W jednym z nich tradycyjnie rywal nie miał nic do powiedzenia. Mecz z Noblistami Wielichowo nie ułożył się jednak po myśli sierakowian

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa młodzi koszykarze Basketball Club Sieraków spotkali w końcu na swojej drodze godnych przeciwników. Mowa o Noblistach Wielichowo. To odwieczny rywal, z którym Sieraków od zawsze walczył o najwyższe laury na prestiżowych turniejach. Spotkania pomiędzy tymi ekipami zawsze były niezwykle zacięte i nie inaczej było tym razem. Do przerwy tablica wyników pokazywała remis 28:28. Gdy wybrzmiała ostatnia syrena, znów mieliśmy remis (48:48) i do rozstrzygnięcia losów meczu potrzebna była dogrywka. W niej niestety niewiele lepsi okazali się Nobliści, którzy zachowali więcej sił i ostatecznie wygrali 56:50.

Po tej porażce w obozie Basketball Club Sieraków dało się wyczuć rozczarowanie. Tym bardziej, że sztab trenerski jest przekonany, że spotkanie było do wygrania. - Zabrakło nam odwagi w podejmowaniu decyzji i wiary w siebie. Połowa naszych zawodników była niestety sparaliżowana strachem, kolejny raz zadziałał kompleks Wielichowa - czytamy w relacji wewnętrznej klubu. Faktycznie pozostaje teraz czekać na rewanż, na własnym parkiecie koszykarze Basketball Club Sieraków powinni pokazać się z lepszej strony i ograć solidnego rywala.

Na szczęście sierakowianie dość szybko podnieśli się po tej porażce. I to w jakim stylu! W miniony weekend Basketball Club Sieraków podejmował w Luboszu zespół z Ostrowa Wielkopolskiego. Spotkanie przypominało wcześniejsze starcia sierakowskiej ekipy, w których od początku do końca podopieczni Jarosława Czekały miażdżyli rywali w każdym elemencie. Ostatecznie skończyło się pogromem 98:21. Wynik pewnie byłby nawet wyższy, jednak zgodnie z niedawno wprowadzonymi przepisami w przypadku objęcia 40-punktowego i wyższego prowadzenia zespół dominujący ma zakaz bronienia na całym boisku, co ma wpłynąć na ograniczenie właśnie takich pogromów i umożliwić słabszej drużynie konstruowanie ataków pozycyjnych według swoich założeń taktycznych. Zdania na temat słuszności tego przepisu są podzielone, jednak został on wprowadzony i teraz trzeba go egzekwować.

Nobliści Wielichowo - Basketball Club Sieraków 50:56
punkty: Najder - 11, Paluszak - 10, Wacławik - 6, Witczak - 5, Pape - 5, Wylegała - 5, Nowak - 4, Szczechowiak - 2, Dorożała - 2, Śmiglak - 0, Molik - 0

Basketball Club Sieraków - Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 98:21
punkty: Śmiglak - 20, Paluszak - 20, Wacławik - 17, Najder - 10, Dorożała - 10, Wylegała - 9, Witczak - 8, Molik - 2, Pape - 2, Nowak - 0