Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gminny Ośrodek Kultury w Chrzypsku Wielkim przez pandemię koronawirusa stał się zdalnym domem kultury

Krzysztof Sobkowski
Krzysztof Sobkowski
Gminny Ośrodek Kultury w Chrzypsku Wielkim przez pandemię koronawirusa stał się zdalnym domem kultury (zdjęcia z całego 2020 roku).
Gminny Ośrodek Kultury w Chrzypsku Wielkim przez pandemię koronawirusa stał się zdalnym domem kultury (zdjęcia z całego 2020 roku). GOK Chrzypsko Wielkie
Gminny Ośrodek Kultury w Chrzypsku Wielkim zakończył właśnie realizację projektu „Zdalny Dom Kultury" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci". Celem projektu było przeniesienie do internetu części działalności kulturalnej – koncertów, spotkań autorskich, zajęć edukacyjnych.

Na kanale GOK-u w serwisie Youtube dostępne są koncerty, zarejestrowane latem na plaży Jeziora Chrzypskiego w Chrzypsku Wielkim.

- Dźwięki bluesowe rozbrzmiały w tej niezwykłej scenerii dzięki formacji "Trio Romka Puchowskiego". Mimo, iż pogoda wymusiła zmianę miejsca koncertu, publiczność dopisała i wysłuchała programu, na który składały się zarówno kompozycje własne Romka Puchowskiego, jak i utwory klasyków bluesa – mówi dyrektor GOK w Chrzypsku Wielkim, Łukasz Majchrzak.

Dodaje też, że słoneczna, plażowa pogoda świetnie współgrała także z gorącymi latynoskimi rytmami trio "Rio Arriba".

- Muzyczna podróż po krajach Ameryki Łacińskiej przyciągnęła liczną publiczność. Muzycy nie tylko wspaniale wykonywali charakterystyczne dla tego kręgu kulturowego utwory, ale o każdym opowiedzieli, odnosząc się do jego pochodzenia oraz treści – wspomina Łukasz Majchrzak.

Piękne niedzielne popołudnie zwiastujące koniec lata, przyciągnęło na plażę miłośników poezji śpiewanej, którą wykonał zespół "Cisza jak Ta".

"Zdalny Dom Kultury" działa również w obszarze promocji czytelnictwa.

- Dzięki projektowi uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniach autorskich on-line z autorami książek: Robertem Gondkiem, Anną Onichimiowską i Elizą Piotrowską. Było to nowe doświadczenie, które okazało się ciekawą formą prowadzenia działalności. Okazało się, że dobrze przygotowane spotkanie on-line może być wartościowe i interesujące dla uczestników – zaznacza dyrektor GOK.

Trzeci segment projektu dotyczył prowadzenia zajęć edukacyjnych, zwłaszcza wokalnych i nauki gry na instrumentach.

- Mimo tego, że trudno zastąpić bezpośredni kontakt podopiecznych z instruktorami, również ta forma okazała się przydatna w momentach, w których bezpośrednie kontakty musiały być ograniczane lub zawieszane – podkreśla Łukasz Majchrzak.

- Projekt "Zdalny Dom Kultury", na realizację którego pozyskaliśmy z Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu "Kultura w sieci" kwotę 18 tys. zł, pozwolił nam mocniej zaistnieć w przestrzeni internetowej oraz zdobyć doświadczenie nowych form prowadzenia działalności kulturalnej – podsumował dyrektor GOK.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto