Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Magdalena Chułek z Międzychodu zbiera pieniądze na edukację trójki młodych Kenijczyków. Pomożecie Natalii, Beveline i Suleimanowi?

Krzysztof Sobkowski
Krzysztof Sobkowski
Magdalena Chułek z Międzychodu zbiera pieniądze na edukację trójki młodych Kenijczyków. Pomożecie Natalii, Beveline i Suleimanowi?
Magdalena Chułek z Międzychodu zbiera pieniądze na edukację trójki młodych Kenijczyków. Pomożecie Natalii, Beveline i Suleimanowi? Materiały Magdaleny Chułek
Mieszkanka Międzychodu Magdalena Chułek zbiera pieniądze na edukację trójki młodych Kenijczyków. Potrzeba minimum 4390 zł. Zbiórka trwa jeszcze przez 20 dni. Pomożecie Natalii, Beveline i Suleimanowi?

Mieszkanka Międzychodu Magdalena Chułek po raz pierwszy pojechała do Kenii 12 lat temu, by prowadzić tam badania naukowe. W tak zwanych "ubogich dzielnicach" spędziła ponad dwa lata. Jak sama wspomina, to właśnie wtedy poznała fantastyczne dzieci, których marzeniem i celem jest... ukończenie szkoły!

- Od tego czasu coroczne zbiórki w Polsce wspierają ich rozwój i marzenia. Obecnie priorytetem jest umożliwienie kontynuacji nauki Natalii, Beveline i Suleimanowi, którzy są pod „naszą opieką” od początku swojej szkolnej przygody. Celem jest doprowadzenie do zakończenia przez nich szkoły i umożliwienie usamodzielnienia się. Dodatkowo współpracując bezpośrednio z lokalnymi szkołami oraz fundacją Watu kwa Watu, co roku w zależności od możliwości, staramy się pomóc najbardziej potrzebującej młodzieży w zakończeniu edukacji opłacając brakujące czesne lub możliwość podejścia do egzaminów - wyjaśnia Magdalena Chułek.

Na kontynuację edukacji w 2024 roku trójki kenijskich dzieci potrzeba 4390 zł. Na portalu zrzutka.pl została założona dedykowana zbiórka, na którą wpłacać można jeszcze przez 20 dni. Pomożecie?

Mieszkanka Międzychodu zbiera pieniądze na edukację trójki młodych Kenijczyków

Do kogo konkretnie mają trafić zebrane pieniądze?

  • Beveline zakończyła właśnie pierwszy rok nauki w szkole średniej. Została porzucona przez matkę jako niemowlę u sąsiadki, która od tej pory sprawuje nad nią opiekę. Mieszka w slumsie Korogocho. Koszty jej edukacji w 2024 roku wyniosą 75700 KES, czyli około 1950 zł.
  • Natalia kończy obecnie drugą klasę. Została porzucona przez matkę tuż po urodzeniu i znajduje się pod opieką ojca. Dziewczynka mieszka na obrzeżach slumsu Korogocho. Nie może uczęszczać do szkoły na terenie slumsu ze względów zdrowotnych. Szkoła ta graniczy z Dandorą – największym wysypiskiem śmieci w mieście, na którym stale wydzielane są toksyczne substancje. Dziewczynka jest wyjątkowo wrażliwa na znajdujące się w powietrzu opary, stąd chodzi do szkoły poza slumsem. Roczne koszty jej edukacji w 2024 roku wyniosą 32000 KES, czyli około 820 zł).
  • Suleiman jest równieśnikiem Beveline i podobnie jak ona zakończył edukację w pierwszej klasie szkoły średniej. Mieszka w slumsie Kibera. Chłopiec nie jest sierotą, jego rodzina przygarnęła i wychowuje również dziewczynkę porzuconą pod drzwiami ich domu jako noworodek oraz chłopca znalezionego tuż po narodzinach na pobliskim śmietniku. Pomoc w nauce Suleimana umożliwia jego rodzicom utrzymacie pozostałych dzieci. Roczny koszt edukacji Suleimana w 2024 roku to 62779 KES, czyli 1620 zł.

W przypadku zebrania większej kwoty, pieniądze zostaną przekazane na pomoc wybranemu podopiecznemu fundacji Watu kwa Watu.

Jeśli ktoś miałby pytania, może się skontaktować z założycielką zbiórki pod adresem e-mail: [email protected]

- Dysponuję pełną dokumentacją: rachunkami ze szkół, potwierdzeniami wpłat, ale również raportami dotyczącymi wyników w nauce dzieci - zaznacza Magdalena Chułek.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto