Piłka nożna. Podsumowanie piłkarskiego weekendu w klasie A i B. Kolejka pogromów w klasie B, minimalne porażki Rzemieślnika i Warty Sieraków

Mecz derbowy pomiędzy Wartą II Międzychód, a Płomieniem Chrzypsko Wielkie (03.04.2022r.) Adrian Wieczorek
Kolejna seria rozgrywek na najniższych szczeblach rozgrywkowych już za nami! Jak poradziły sobie nasze zespoły z powiatu? Całość w rozwinięciu.

Rzemieślnik Kwilcz (klasa A)

Rzemieślnik Kwilcz, po falstarcie grał na wyjeździe w Kąsinowie. Goście w składzie między innymi bez Jakuba Tomkowiaka. Kibice na pewno nie mogli narzekać na to spotkanie. Kwilczanie wymieniali ciosy z drużyną "Szerszeni", co obfitowało dużą ilością kartek w meczu i osłabieniu gospodarzy od 80 minuty. Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania i była bardzo duża szansa na zdobycz punktową zawodników Rzemieślnika. Ostatecznie trzy punkty zostały w Kąsinowie, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Remigiusz Pinczuk.

Warta Sieraków (klasa B)

Warta Sieraków niespodziewanie przegrała w Podrzewiu z Huraganem 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kamil Wieczorek... bezpośrednio z rzutu rożnego. Drużyna z Sierakowa nie może wygrać od pięciu spotkań. Szansę na przełamanie będzie miała podczas meczu domowego z Gromem Zębowo.

Orzeł Łowyń (klasa B)

Zawodnicy Orła rozgrywali mecz w Zębowie z miejscowym Gromem. Gospodarze są niezwykle groźni na własnym terenie i niejednemu zespołowi potrafili napsuć krwi. Ostatecznie Orzeł pewnie wygrywa 0:5, a bramki zdobywali: Maciej Gieremek dwie, Damian Frąckowiak, Maciej Lorenc oraz Konrad Furmanek. Za tydzień do Łowynia przyjeżdżają Wilki Śmiłowo.

Warta II Międzychód vs Płomień Chrzypsko Wielkie

Pierwszy mecz derbowy tej wiosny. Faworytem tego spotkania byli zawodnicy Patryka Dacha. Na ławce trenerskiej Płomienia Chrzypsko Wielkie pojawił się Damian Sieczka.
Mecz szczególny również dla Doriana Pospieszały, który swoje 21 urodziny obchodził z chorągiewką jako sędzia liniowy tego spotkania.
Wynik otworzył Kacper Krawczyk w 10. minucie. Cztery minuty później Krawczyk podwyższył stan meczu na 2:0. Płomień nie zagrażał bramki strzeżonej przez Kacpra Narożnego, który powrócił do gry. Natomiast świetne zawody rozgrywał po drugiej stronie Adrian Sydor, który przez poważną kontuzje był zmuszony opuścić plac gry w trzydziestej minucie. Na boisku musiał zastąpić go Damian Olejniczak, który był zmuszony przez godzinę gry bronić bramki Płomienia. Po dziesięciu minutach Alan Gałęzewski z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie na 3:0.
Druga połowa to popis strzelecki rezerw Warty Międzychód. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy przez sędziego Kamila Perza, wynik na 4:0 podwyższył Michał Kępski. W 65 minucie było już 5:0 a strzelcem bramki Alex Gaweł. Przy takim wyniku, obie drużyny rotowały swoimi zawodnikami. Przed 80 minutą bramkę zdobył Mariusz Dziurleja, a tuż po nim hattricka skompletował Kacper Krawczyk. Wynik ustalił pod koniec spotkania Alex Gaweł.

W klasie A zrobił się ścisk na górze tabeli. Już trzy drużyny zrównały się punktami, Tarnovia II, KS Łopuchowo oraz Zieloni Gaj Mały. Rzemieślnik Kwilcz, po porażce w Kąsinowie i wygranej GKS Golęczewo z Orkanem Objezierze, spadł na 12 lokatę. Za tydzień mecz na ul. Gumnej. Do Kwilcza przyjadą Złoci Złotkowo, którzy rozgromili Czarnych Kaźmierz 13:0. Mecz w sobotę o 16:00.
W klasie B najciekawiej zapowiada się pojedynek wicelidera- Warty Obrzycko, z liderem grupy 3, Orłami Pniewy. Orły mają przewagę aż ośmiu punktów, więc nawet przy ewentualnej porażce lider nie ulegnie zmianie. Z naszych drużyn, w sobotę rozegrają swoje mecze: Warta Sieraków z Gromem Zębowo, oraz Płomień Chrzypsko Wielkie ze Spartą Brody. Dwa mecze odbędą się o 16:00. Natomiast w niedziele Warta II Międzychód pojedzie do Bolewic, a Orzeł Łowyń podejmie u siebie Wilki Śmiłowo.
Tabela bez zmian: Na czwartym miejscu Warta II Międzychód, na siódmej pozycji Orzeł Łowyń, na ósmej pozycji Warta Sieraków, a na dziesiątym miejscu Płomień Chrzypsko Wielkie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani