Piłka nożna. Warta pechowo przegrywa w Tarnowie Podgórnym. Remis Rzemieślnika z Sucharami. Przedostatnia seria gier drużyn z B klasy

Warta Sieraków pewnie wygrywa i notuje serie siedmiu meczów bez porażki (30.10.2022r) Adrian Wieczorek
Ostatnia październikowa seria gier za nami. Część naszych drużyn pogubiła punkty, a część śrubuje kolejne serie meczy bez porażki. Zapraszamy do podsumowania.

Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:2 Warta Międzychód (Czwarta liga)

Podopieczni Arkadiusza Adacha rozgrywali mecz w oddalonym o około 50 kilometrów Tarnowie Podgórnym. Miejscowa Tarnovia, tak samo jak Warta Międzychód, znacznie zmieniła swoją kadrę i już nie jest taka mocna, jak w poprzednich sezonach. Jednak ta kadra, jaką dysponuje trener Majchrzak wystarczyła, aby trzy punkty zostały w Tarnowie. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Łażewski, a jedną Różewicz. Dla Warty trafiali- Norbert Jabłoński oraz superstrzelec w tym sezonie, Patryk Bierka. Za tydzień Warta rozegra mecz z Iskrą Szydłowo, z którą mecze zawsze były bardzo emocjonujące. Pierwszy gwizdek w sobotę o 13:00.

Rzemieślnik Kwilcz 1:1 Suchary Suchy Las (klasa A)

Rzemieślnik podejmował u siebie drużynę Suchary Suchy Las. Kwilczanie jako pierwszy zdobyli bramkę za sprawą Norberta Pertka. Goście zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. Sędzia Aleksandra Giełda podyktowała rzut karny, który wykorzystał zawodnik Sucharów. Po przerwie wynik nie uległ zmianie, a gra w drugiej połowie, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie, nie cieszyła oka zgromadzonym kibicom. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Sokół Drawsko 3:1 Płomień Chrzypsko Wielkie (klasa B, gr. 2)

Piłkarze Płomienia grali mecz na wyjeździe z Sokołem Drawsko. Niestety, gospodarze na swoim terenie nie oddają bez walki punktów i zasłużenie wygrywają 3:1. Honorową bramkę dla Płomienia zdobył Jakub Przybylski. Płomień, po porażce w Drawsku, zrównał się punktami z ostatnią Notecią II Rosko.

Noteć II Rosko 1:4 Warta Sieraków (klasa B. gr. 2)

Sierakowska Warta rozgrywała mecz w Rosku, z rezerwami Noteci. Mecz w pierwszej połowie obfitował w sytuacje zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Do przerwy wynik brzmiał 1:1, a gola dla Warty zdobył z rzutu karnego Quiroz. Po przerwie, po dość kontrowersyjnym rzucie karnym, wynik na 1:2 podwyższył Argentyńczyk, a po chwili, już miał w dorobku trzy trafienia. Pod koniec meczu wynik ustalił Eryk Szczeciński. Warta nie przegrała meczu od siedmiu spotkań.

Nałęcz Ostroróg 2:4 Warta II Międzychód (klasa B, gr. 2)

Jeden z meczy na szczycie w grupie drugiej klasy B. Warta II grała na wyjeździe z Nałęczą Ostroróg. Dla gości tego spotkania to był normalny dzień w pracy i zainkasowali kolejne trzy punkty mimo, że do przerwy wynik był remisowy. Od dziesięciu meczy, Warta jeszcze ani razu nie przegrała swojego spotkania. Jak utrzymają taką formę, możemy mieć kolejnego przedstawiciela w wyższej klasie rozgrywkowej.

Orzeł Łowyń 4:5 Orły Plewiska (klasa B, gr. 5)

Działo się w niedzielę w Łowyniu. Orzeł podejmował drużynę z Plewisk na swoim boisku.
Orzeł zaczął od falstartu, tracąc gola w 6 minucie. Pod koniec pierwszej połowy stan meczu się wyrównał za sprawą Bartosza Michalskiego. Jednak goście jeszcze dwukrotnie zdobyli gola w pierwszej odsłonie. Do przerwy 1:3. W 60 minucie, Maciej Gieremek pewnie wykorzystuje rzut karny i już jest 2:3. Dziesięć minut przed końcem, ten sam zawodnik wyrównuje stan meczu. Chwilę później Przemysław Ceglarz wyprowadza Orła na prowadzenie i trzy punkty powoli stawały się faktem. Niestety, błędy w defensywie i rozkojarzenie gospodarzy, dały Orłom Plewiska zielone światło do ataku. Dwa gole w doliczonym czasie gry i ostatecznie trzy punkty pojechały do Plewisk. Mecz pełen emocji, lecz niestety na niekorzyść naszej drużyny.