Rada Miejska w Międzychodzie - radni nie zgodzili się na połączenie szkół w zespoły

Krzysztof Sobkowski
Rada Miejska w Międzychodzie nie zgodziła się na zamiar połączenia szkół podstawowych i gimnazjalnych w Międzychodzie w zespoły szkół.
Rada Miejska w Międzychodzie nie zgodziła się na zamiar połączenia szkół podstawowych i gimnazjalnych w Międzychodzie w zespoły szkół. Krzysztof Sobkowski
Rada Miejska w Międzychodzie - radni nie zgodzili się na propozycję burmistrza Krzysztofa Wolnego, aby połączyć międzychodzkie szkoły podstawowe i gimnazjalne w zespoły szkół. Połączone zostaną z kolei przedszkola. Zobaczcie kto głosował za, kto był przeciw.

Rada Miejska w Międzychodzie nie zgodziła się dzisiaj (10 listopada) na zamiar połączenie szkół podstawowych i gimnazjalnych w gminie Międzychód w zespoły szkół. Głosowanie było jednak pełne emocji. Przy wypełnionej niemal po brzegi sali sesyjnej dyrektorami szkół, przedszkoli i nauczycielami do samego końca nie było wiadomo, jak podzielą się głosy. Ostatecznie za połączeniem Szkoły Podstawowej nr 1 z Gimnazjum nr 1 w Międzychodzie w jeden zespół szkół oraz za połączeniem Szkoły Podstawowej nr 2 z Gimnazjum nr 2 w Międzychodzie w drugi zespół głosowało siedmiu z 15 radnych. Ośmiu było więc przeciwnych. Po głosowaniu na sali sesyjnej rozległy się oklaski.

RADA MIEJSKA W MIĘDZYCHODZIE - ZA GŁOSOWALI:
1. Stefan Niedziółka
2. Piotr Ciesielski
3. Krzysztof Lamcha
4. Piotr Duszny
5. Wojciech Szychowiak
6. Artur Wylegała
7. Stanisław Wittchen

RADA MIEJSKA W MIĘDZYCHODZIE - PRZECIW GŁOSOWALI:
1. Janusz Skorupa
2. Wojciech Mamet
3. Ewa Małłek
4. Ryszard Sulej
5. Jacek Barkowski
6. Mariola Tyburska
7. Włodzimierz Minge
8. Dariusz Nowak

Uchwała nie została podjęta.

Rada Miejska w Międzychodzie. Inaczej ułożyły się głosy w przypadku kolejnej uchwały, czyli zamiaru połączenia Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 4 w Międzychodzie w jeden zespół przedszkolny i zamiaru połączenia Przedszkolna Bajka w Bielsku i Przedszkola nr 3 w Międzychodzie w drugi zespół przedszkolny. W tym przypadku siedmiu radnych poparło propozycję burmistrza Krzysztofa Wolnego, sześciu było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu.

RADA MIEJSKA W MIĘDZYCHODZIE - ZA GŁOSOWALI:1. Stefan Niedziółka
2. Piotr Ciesielski
3. Piotr Duszny
4. Krzysztof Lamcha
5. Wojciech Szychowiak
6. Artur Wylegała
7. Stanisław Wittchen

RADA MIEJSKA W MIĘDZYCHODZIE - PRZECIW GŁOSOWALI:1. Janusz Skorupa
2. Mariola Tyburska
3. Jacek Barkowski
4. Ryszard Sulej
5. Ewa Małłek
6. Wojciech Mamet

RADA MIEJSKA W MIĘDZYCHODZIE - OD GŁOSU SIĘ WSTRZYMALI:1. Włodzimierz Minge
2. Dariusz Nowak

Uchwała została podjęta przy siedmiu głosach popierających.

Rada Miejska w Międzychodzie. Najmniej emocji wzbudziła trzecia z uchwał oświatowych zaproponowana przez burmistrza, czyli zamiaru włączenia Przedszkola w Łowyniu do miejscowego Zespołu Szkół. W tym przypadku za tym pomysłem głosowało 12 radnych, dwóch było przeciwnych, a jeden wstrzymał się od głosu.

RADA MIEJSKA W MIĘDZYCHODZIE - ZA GŁOSOWALI:
1. Stefan Niedziółka
2. Piotr Ciesielski
3. Piotr Duszny
4. Krzysztof Lamcha
5. Wojciech Szychowiak
6. Wojciech Mamet
7. Artur Wylegała
8. Stanisław Wittchen
9. Dariusz Nowak
10. Ewa Małłek
11. Ryszard Sulej
12. Jacek Barkowski

RADA MIEJSKA W MIĘDZYCHODZIE - PRZECIW GŁOSOWALI:
1. Janusz Skorupa
2. Mariola Tyburska

RADA MIEJSKA W MIĘDZYCHODZIE - OD GŁOSU SIĘ WSTRZYMALI:1. Włodzimierz Minge

Uchwała została podjęta przy 12 głosach za.

Przypomnijmy, że kontrowersyjne uchwały były już przedmiotem wcześniejszych dyskusji na forum Rady Miejskiej w Międzychodzie. Burmistrz Krzysztof Wolny podkreślał, że pakiet uchwał da gminie oszczędności rzędu blisko 440 tys. zł rocznie. Radni z kolei wyrażali obawy głównie w kontekście możliwości zarządzania tak dużymi jednostkami i w kontekście zmian systemowych w polskiej oświacie zapowiadanych przez tworzący się rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Tajemnica Marchewki

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie