Warta Międzychód zremisowała z Górnikiem Konin 3:3 (1:2) w pierwszym z dwóch meczów barażowych

Krzysztof Sobkowski
Warta Międzychód - Górnik Konin 3:3 (1:2) - 11.06.2016
Warta Międzychód - Górnik Konin 3:3 (1:2) - 11.06.2016 Krzysztof Sobkowski
Warta Międzychód zremisowała z Górnikiem Konin 3:3 (1:2) w pierwszym z dwóch meczów barażowych o awans do III ligi. Choć mecz określany był jako mecz podwyższonego ryzyka, to w sobotnie popołudnie (11 czerwca) na Stadionie Miejskim przy ul. Langowicza kibice obu drużyn stworzyli prawdziwe, sportowe widowisko. Piłkarze na boisku również. Festiwal strzelecki rozpoczęli goście, którzy po strzale Pawła Błaszczaka w 12 min. objęli prowadzenie. W 16 min. wyrównał Karol Gregorek zaskakując bramkarza strzałem z 20 m. Radość Warty nie trwała długo, bo w 22 min. znów prowadzenie objął Górnik, tym razem po błędzie defensorów Warty i strzale Krystiana Robaka. W drugiej połowie popisał się Gerard Pińczuk. Najpierw w 67 min. "jedenastkę" zamienił na wyrównującą bramkę, a minutę później dał Warcie prowadzenie przepięknym strzałem z dystansu. Goście wyrównali w 83 min. po zamieszaniu bramkowym, które wykorzystał Paweł Błaszczak. Rewanż za tydzień w Koninie (18 czerwca, godz. 17). Zwycięzca dwumeczu zagra na jesień w III lidze kujawsko - pomorsko - wielkopolskiej.