Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkie Smażenie Powideł w Mniszkach już w ten weekend: Znamy szczegóły [ZDJĘCIA 2019]

Jakub Zachciał
Jakub Zachciał
Wielkie Smażenie Powideł 2019
Wielkie Smażenie Powideł 2019 Jakub Zachciał
Czas na czternastą edycję Wielkiego Smażenia Powideł w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Co w programie? O czym warto wiedzieć?

Wielkie Smażenie Powideł w Mniszkach odbędzie się w weekend 19-20 września.

Powidła odbędą się ale w zmienionej formule - formule kiermaszu, który odbędzie się 19 i 20 września. Oczywiście będzie też część artystyczna, która co roku wzbogaca naszą imprezę - mowa o folku, piosence turystycznej, czy zespołach ludowych - mówi Jacek Kaczmarek

Jak mówią organizatorzy, w tym roku za urodzaj śliwek nie można narzekać. Trwa wielkie smażenie powideł, aby zdążyć do festynowej soboty 19 września.

Nasze powidła będą sprzedawane i to nie w jednym miejscu. Punkty sprzedaży ulokujemy w kilku miejscach w CERiP Mniszki, aby nie kumulować odwiedzających nas w jednym miejscu - mówi Jacek Kaczmarek

Będą zmiany...

Ważna i dobra informacja dla zwiedzających: by ułatwić odwiedziny w Mniszkach, zwłaszcza osobom, które nie zawsze mają możliwości zakupu biletów on line, a także przyjeżdżającym z różnych odległych miejscowości, w tym roku, tak jak w latach poprzednich, wstęp na kiermasz, mimo wcześniejszych wersji, będzie darmowy, bez biletu!

Przy wejściu – bramce, należało będzie jednak pobrać wejściówkę z numerkiem. Numerek trzeba będzie oddać przy wyjściu.
Ilość osób, które mogą przebywać jednorazowo na terenie kiermaszu będzie limitowana. Tak więc Organizatorzy zastrzegają sobie prawo chwilowego ograniczania wydawania wejściówek. Trzeba będzie wówczas chwilę odczekać. Dla oczekujących przygotowano możliwość odpoczynku

Edycja 2020 - znamy szczegóły:
W tym roku w programie m.in. kiermasz na dziedzińcu i w parku – strefy dla wystawców z dawnym rękodziełem, wyrobami artystycznymi oraz strefa gastronomiczna z potrawami regionalnymi. Będą też strefy wystawców i rękodzielników - zegarmistrz – pokazy i spotkania z zegarmistrzem, kowalstwo, muzyka ze starej płyty, fotograf – spotkania w warsztacie fotografa i pod lipą – pamiątkowe zdjęcia, stare kino, lanie świec, pokazy garncarstwa, pieczenie chleba, samodzielny montaż „ryczek”, plecionkarze, koronkarze, wikliniarz, pokazy iluzjonisty, powroźnik, wioska średniowieczna .

Kto wystąpi?

W sobotę – od 11.00 do 18.00 – prócz pokazów, wystawców i strefy gastronomicznej, także występy, m.in.: kapela koźlarska „Kotkowiacy”, wiejska muzyka tradycyjna - „Asy z rękawa”, międzychodzki zespół wokalny „FinArt” oraz bluesowy NO NAME, a o godz.15.00 – gitara i śpiew, nastrojowe utwory w wykonaniu Zbigniewa Rolniczaka i Tomasza Wyrzykowskiego. O 16.00 na koncert muzyki żydowskiej i klezmerskiej zaprasza zespół „Shalom”.

W niedzielę muzykę wiejską zagra „Teofil z Katowic Duo”, zaśpiewają „Chojanki”, wystąpi Przemysław Śledź „Śledziuha” i Ukupolalele oraz o godz. 15.00 kwartet z „Dixi Company”, a o 16.00 – Malwina Paszek i Tomasz Grdeń czyli „Ludożercy z innej wsi”.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto