Wielkopolskie kwalifikacje do Mistrzostw Polski 3x3 rozstrzygnięte!

Klaudia Walasek
10 czerwca przy Centrum Handlowym Swadzim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski 3x3, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski 3x3.

Najlepsze dwa teamy w kategorii OPEN oraz mistrzowie w kategorii U-18 mają zagwarantowany awans do Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 w Łodzi. Cały turniej Decathlon Cup rozegrany został 9 i 10 czerwca. W sobotę rozegrano turniej w kategoriach U-18 kobiet oraz U-18 mężczyzn /roczniki 1994 i młodsi/. W niedziele zagrali chłopcy U-14, oraz kategoria OPEN.

Slam - Poznań

Do ćwierćfinałów awansowały po dwie drużyny z każdej grupy. W rozgrywkach ćwierćfinałowych Królowie Sedesów pokonali drużynę Good boys. Sethi zwyciężyła w starciu z I love this game. Niewygodni przeciwnicy wygrali z drużyną Kejry. Drużyna Sound of game przygniotła przewagą dziesięciu punktów team Ja to ja.
W półfinałach Królowie Sedesów ulegli Sethi, a Sound of game zostali pokonani przez Niewygodnych zawodników.
W starciu o 3 miejsce Królowie sedesów wygrali z Sound of game 12:8. Zacięty finał zakończył się wynikiem 19:16, Niewygodni przeciwnicy musieli uznać wyższość drużyny Sethi.