MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Znane są już zasady przyjmowania dzieci do przedszkoli w gminie Kwilcz

OPRAC.: Red.
Pixabay
Od czwartku 1 lutego rozpocznie się rekrutacja dzieci do przedszkoli na terenie gminy Kwilcz. Już teraz informujemy wszystkich zainteresowanych, jakie kryteria trzeba spełnić, aby dzieci znalazły miejsce w placówkach w kolejnym okresie, a więc 2024/2025.

Już teraz informujemy wszystkich zainteresowanych, jakie kryteria trzeba spełnić, aby dzieci znalazły miejsce w placówkach w kolejnym okresie, a więc 2024/2025.

Jakie są terminy?

Na złożenie wniosku o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym rodzice bądź opiekunowie mają czas do Walentynek, a więc do 14 lutego.

Następnie – od 15 do 23 lutego nastąpi weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

26 lutego nastąpi przedstawienie informacji o tym, które dzieci dostały się do przedszkoli, a do 6 marca rodzice będę mieli czas na potwierdzenie akcesu dziecka w danym przedszkolu. Jak informują urzędnicy - brak pisemnego potwierdzenia jest jednoznaczny z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacji.

Następnego dnia, a więc 7 marca nastąpi podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym.

Dodać tu należy, że postępowanie uzupełniające rozpocznie się 29 lipca i potrwa do końca sierpnia 2024 roku.

Gmina Kwilcz poinformowała, że nabór prowadzony będzie do trzech przedszkoli: Pod Topolą w Kwilczu oraz w placówkach w Szkole Podstawowej w Kwilczu oraz w Szkole Podstawowej w Luboszu.

Przedstawiono też zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Kwilcz na rok szkolny 2024/2025. Oto one:

  • Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Wychowanie przedszkolne na terenie naszej gminy jest realizowane w przedszkolu oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

  • Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2018 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. Dziecko sześcioletnie, na wniosek rodziców, może rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.

  • Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym kontynuują przygotowanie

    przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

  • Dzieci pięcioletnie (urodzone w 2019 r.), dzieci czteroletnie (urodzone w 2020 r.) oraz dzieci trzyletnie (urodzone w 2021 r.) mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego. W sytuacji nieprzyjęcia dziecka w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola lub do żadnego z oddziałów przedszkolnych wskazanych we wniosku, Wójt Gminy, wskaże rodzicom inne przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, który przyjmie dziecko.

Więcej informacji na stronie internetowej Gminy Kwilcz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto