Piłka nożna. Warta Międzychód rozgromiona w Tarnowie Podgórnym na inauguracje rundy wiosennej Artbud IV ligi

Nie tak wyobrażali sobie powrót na ligowe boiska zawodnicy Warty Międzychód. W 20. kolejce Artbud IV ligi przegrali aż 6:1 z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Arkadiusz Adach na pewno nie zaliczy tego meczu do tych udanych. Trener Warty miał do dyspozycji tego dnia 19 zawodników. W pierwszym składzie znalazł się między innymi Jan Bigos, który nie miał okazji regularnie grać w wyjściowej jedenastce oraz Wojciech Klimko, który zasilił drużynę w rundzie jesiennej, przechodząc z piątoligowego GKS-u Dopiewo.

Pierwszy cios wyprowadzili gospodarze. W 18 minucie napastnik Tarnovii, Rafał Chmal, otworzył wynik spotkania. Pięć minut później Mikołaj Dorna zapewnił dwubramkowe prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy i to gospodarze z Tarnowa Podgórnego schodzili w lepszych nastrojach do szatni.

Na trzecią bramkę trzeba było czekać do kwadransu drugiej połowy. Napastnik Paweł Bednarski pokonał Tomasza Leszczyńskiego i na tablicy już było 3:0 dla Tarnovii. Dzieła zniszczenia dokonał wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Ivan Morozov. Zawodnik, który w przeszłości występował w MFK Mikołajów, pokonywał bramkarzy na zapleczu ukraińskiej Premier Lihi. Przez ostatnie 20 minut regulaminowego czasu gry, skompletował hat-tricka w debiucie w barwach Tarnovii Tarnowo Podgórne. Warta Międzychód jedynie potrafiła odpowiedzieć honorowym trafieniem, za sprawą Denisa Maćkowiaka w 82 minucie spotkania. Wynik 6:1 to najwyższa porażka Warty w tym sezonie i Warciarze ostatecznie spadają na 16 miejsce w ligowej tabeli. Warcie uciekły trzy punkty, poprzez wycofanie się drużyny Wilki Wilczyn, której rozegrane mecze zostały anulowane.

Już za tydzień piłkarskie emocje po zimowej przerwie wrócą do Międzychodu. Warta podejmie na Stadionie Miejskim
w Międzychodzie Obrę Kościan. Mecz odbędzie się 12 marca, o godzinie 14. Zapraszamy!

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 6:1 Warta Międzychód

Bramki: Chmal 18', Dorna 23', Bednarski 60', Morozov 71' 73', 90'- Maćkowiak 82'